ATP Monte Carlo: Kubot z Marachem w ćwierćfinale

Łukasz Kubot wraz z Olivierem Marachem wygrali swój pojedynek w 1/8 finału deblowego turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. W swoim debiucie w rozgrywkach w Monako pokonali parę Nicolás Almagro i Ivan Ljubičić 6:4, 6:7(4), 10-4.

Michał Świtaj

O losach pierwszej partii zadecydowało przełamanie w środku seta. Więcej działo się w drugiej części meczu, gdzie polsko-austriacka para przegrywała 1:4. Udało jednak się odłamać serwis rywali i po obronie trzech piłek setowych przy stanie 5:6 doprowadzić do tie breaka. W nim Kubot z Marachem zagrali słabo i potrzebny był rozstrzygający super tie break. Rozgrywka dodatkowa to dominacja Łukasza z Oliverem, którzy szybko objęli prowadzenie i nie oddali go do końca.

Polak z Austriakiem ostatnio grali źle, przegrywając w swoich pierwszych meczach w Miami i Casablance. W Monte Carlo złą passę udało się wreszcie przerwać. Po godzinie i 45 minutach mogli cieszyć się z awansu do ćwierćfinału. W nim zagrają z parą rozstawioną z numerem czwartym Wesleyem Moodiem i Dickiem Normanem.

Monte-Carlo Rolex Masters 2010, Monte Carlo (Monako)
ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 2227,5 tys. dol.
czwartek, 15 kwietnia

1/8 finału gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 6) / Olivier Marach (Austria, 6) - Nicolás Almagro (Hiszpania) / Ivan Ljubičić (Chorwacja) 6:4, 6:7(4), 10-4