WTA Rzym: Pierwszy dzień bez niespodzianek

Obyło się bez niespodzianek pierwszego dnia turnieju z cyklu WTA rozgrywanego na kortach ziemnych w Rzymie (z pulą nagród 1,34 mln dol.). Rozstawione tenisistki w dwóch setach rozstrzygały mecze na swoją korzyść. Zwycięstwo odnotowała także najlepsza obecnie polska tenisistka - Agnieszka Radwańska. Najwyżej rozstawione w poniedziałek nie grały.

Mateusz Martyniak

19-letnia Agnes Szavay nie miała problemów z pokonaniem aktualnie 41. rakiety świata- Yan Zi z Chin. Węgierce wystarczyła godzina i 10 minut, by pokonać starszą rywalkę 6:1, 6:1.

Ku radości włoskich fanów białego sportu, Francessca Schiavone, grająca w imprezie z numerem 17.,okazała się lepsza od Czeszki Lucie Safarowej, pokonując ją 6:4, 7:5. Inna Włoszka - Karin Knapp - musiała uznać wyższość swojej rywalki Olgi Gowortstowej. Na pierwszej rundzie udział w turnieju zakończyła także grająca z dziką kartą Mara Santangelo, która przegrała z Aloną Bondarenko.

Agnieszka Radwańska i Akgul Amanmuradowa rozegrały czwarty mecz na korcie numer jeden. Początkowo tenisistki grały gem za gem, ale tylko do stanu 3:3. Potem tenisistka z Krakowa wyszła na prowadzenie 5:3 i serwowała, ale gema nie zaczęła dobrze i dwa break-pointy miała rywalka. Jednak Polka obroniła je i zdołała zakończyć seta.

W drugiej partii reprezentantka Uzbekistanu nie była w stanie ugrać ani jednego gema. Dodajmy, że Radwańska nie zaserwowała żadnego asa serwisowego, ani nie popełniła podwójnego błędu serwisowego.

We wtorek Agnieszka Radwańska znów wyjdzie na kort, tym razem w grze deblowej. Jej partnerką jest Maria Kirilenko. Polsko-rosyjska para zmierzy się z włoską parą - Sara Errani/Karin Knapp. Mecz ten rozegrany zostanie na korcie numer 6 jako czwarty z kolei. Gry na wszystkich kortach rozpoczynają się o godzinie 13:00.

Monica Niculescu (Rumunia, Q) - Jill Craybas (USA, Q) 6:4, 3:6, 6:4

Virginia Ruano Pascual (Hiszpania, LL) - Anastasia Rodionova (Rosja, LL) 6:1, 6:3

Sara Errani (Włochy) - Shuai Peng (Chiny) 6:4, 1:6, 6:3