WTA Rzym: Wygrana trzysetówka Radwańskiej

Agnieszka Radwańska pokonała Robertę Vinci z Włoch i awansowała do trzeciej rundy turnieju pierwszej kategorii w Rzymie (z pulą nagród 1,34 mln dol.). Tenisistka gospodarzy sprawiła jednak sporo problemów 19-letniej krakowiance.

Jarosław Kowal

Przed meczem nie można było mieć wątpliwości co do tego, która z zawodniczek jest faworytką spotkania. Radwańską i Vinci - naturalnie na korzyść Agnieszki - w rankingu WTA Tour dzieli 140 pozycji, a dodatkowo wydaje się, że włoska tenisistka najlepsze lata gry ma już za sobą. Urodzona w Palermo 25-latka najwyżej sklasyfikowana była ponad dwa lata temu. W marcu 2006 roku legitymowała się mianem 37. zawodniczki świata.

Mimo to początek meczu nie był dla starszej z sióstr Radwańskich udany. Po niewykorzystanej szansie na zwycięstwo w pierwszym gemie, rozstawiona z dwunastką Polka dala się przełamać, a zadziwiająco wygórowane wymagania, jakie postawiła przed nią Vinci, nie pozwalały jej dojść do głosu.

Niezwykle konsekwentnie grająca Włoszka w pierwszej odsłonie nie dała naszej reprezentantce ani jednej szansy na przełamanie, a sama rozstrzygnęła seta na swoją korzyść tuż po gemie serwisowym Isi.

Wszystko wskazywało na to, że równie ciężki dla naszej najlepszej tenisistki będzie drugi set. Do stanu 2:2 obie zawodniczki pewnie wygrywały swoje podania, jednak wtedy do ataku ruszyła Polka: dwukrotnie przełamała Włoszkę i pewnie wygrała partię do dwóch.

Trzeci set okazał się już tylko formalnością. Trwała dobra passa Radwańskiej, Polka wygrała pierwszą piłkę i po chwili prowadziła z wyraźną przewagą. Znów oddała rywalce tylko dwa gemy i choć raz dała się przełamać, sama zaliczyła trzy breaki. Ostatniego gema wygrała ze stanu 0-40, kończąc cały mecz po godzinie i czterdziestu trzech minutach gry.

Agnieszka Radwańska tym samym pomściła swoją młodszą siostrę - Urszulę - która na początku roku w dwóch setach przegrała z Vinci.

Walkę o ćwierćfinał nasza tenisistka stoczy najprawdopodobniej z ósmą zawodniczką świata, w Rzymie rozstawioną z numerem szóstym - Rosjanką Anną Czakwetadze, która wcześniej jednak będzie musiała uporać się ze swoją rywalką w drugiej rundzie (w pierwszej miała tak zwany wolny los).

Wynik meczu:

Agnieszka Radwańska (Polska, 12) - Roberta Vinci (Włochy, WC) 3:6, 6:2, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)