ATP Rzym: Popis skuteczności Nadala

Rafael Nadal (ATP 3) zagrał kolejny znakomity mecz na kortach ziemnych i pokonał w 1/8 finału turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie Rumuna Victora Hănescu (ATP 39) 6:3, 6:2. W piątkowym ćwierćfinale zagra ze Stanislasem Wawrinką (ATP 26), który pokonał Robina Söderlinga (ATP 7).

Michał Świtaj

Hănescu zaskoczył zgromadzonych na odnowionym Foro Italico kibiców odwagą. Widać było, że nie przestraszył się rywala. W pierwszym gemie obronił aż cztery break pointy. Dopiero kilka nadzwyczajnych wymian Nadala w późniejszej fazie seta pozwoliły mu na zdobycie decydującego o losach partii przełamania.

Obraz gry nie zmienił się w drugim secie, gdzie Rumun także popisywał się ofensywnymi zagraniami i licznymi wypadami do siatki. Co jakiś czas nadziewał się jednak na skuteczne i efektowne kontry Nadala. Po godzinie i 22 minutach Rafa zrobił kolejny krok do obrony tytułu.

W piątek spotka się z Wawrinką, który dość niespodziewanie pokonał finalistę French Open, Söderlinga 6:3, 6:2. W piątek wieczorem Łukasz Kubot w duecie z Olivierem Marachem zagrają o półfinał debla; rywalami Lukáš Dlouhý i Leander Paes.