ATP Challenger: Przysiężny w mocnej stawce w Bordeaux

Arnaud Clément (ATP 83) będzie we wtorek rywalem Michała Przysiężnego (ATP 97) w I rundzie challengera ATP na korcie ziemnym w Bordeaux (pula nagród 85 tys. euro). Turniej zgromadził silną stawkę zawodników z czołowej setki rankingu.
Krzysztof Straszak

Clément, przed dziewięcioma laty dziesiąta rakieta świata i finalista Australian Open, miesiąc temu przegrał w Casablance 4:6, 1:6 z Łukaszem Kubotem. Jego faktyczny powrót na dobry poziom rozpoczął się od występu w Sztokholmie, gdzie w październiku ubiegłego roku pokonał w kwalifikacjach po dwóch tie breakach Jerzego Janowicza.

W grze podwójnej wystąpią w Bordeaux Mateusz Kowalczyk i Tomasz Bednarek, niedzielni finaliści turnieju World Tour w Belgradzie.

Polub Tenis na Facebooku
Komentarze (3)
  • RvR Zgłoś komentarz
    3 set Clement 7:5...To się zdarzyć nie powinno, ale się stało. W 5 gemie bp miał Clement, ale Michał zdołał wybronić się. W 6 gemie Michał zagrał 3 kapitalne piłki i uzyskał
    Czytaj całość
    przełamanie na 4:2. 7 gema zaczął od wygrania 1 piłki by przegrać następne cztery. Wygrana w 9 gemie dała Michałowi prowadzenie 5:4, ale serwował Francuz. 2 błędy Clementa dały Michałowi piłkę meczową i tutaj do gry wszedł serwis Francuza. 11 gem to bardzo łatwe przełamanie serwisu Polaka przez Clementa. W 12 gemie Polak obronił 3 piłki meczowe, ale czwartą piłkę Michał ulokował w siatce. Ogólnie mówiąc, bardzo ciekawy mecz na dobrym poziomie. Z pewnością do wygrania, bo Clement wirtuozem mączki nie jest. W aspekcie psychologicznym to mogła to być wygrana z zawodnikiem z top100 i okazja aby poćwiczyć dalej we Francji przed RG. Czekamy zatem na następny tydzień, w którym okaże się czy na RG będzie dwóch Polaków MD. Vamosss!
      2 set 6:3 Clement. Osłabł serwis Michała, co zostało wykorzystane przez Clementa w 6 gemie. Gem wcześniej Michał po fantastycznej akcji miał bp na 3:2. Niestety to Clement serwował
      lepiej i dzięki temu spokojnie kontrolował swoje pozostałe gemy serwisowe. Przy 5:3 dla Francuza 2 wyrzucone troszkę głupio przez Michała piłki, które mogły odwrócić jeszcze losy tego seta. Vamoss do końca Michał!
        1 set 6:4 Przysiężny. Break w 3 gemie załatwił sprawę. Dobra dyspozycja serwisowa Polaka. W 10 gemie Michał sam sobie zrobił problem, ale uratował 2bp i dobrym podaniem zakończył gema