ATP Nicea: Verdasco z Gasquet o tytuł

Fernando Verdasco (ATP 9) i Richard Gasquet (ATP 68) zagrają w finale turnieju Open de Nice Cote d'Azur. Hiszpan w półfinale pokonał Leonardo Mayera (ATP 59) 7:6(3), 7:5, a Francuz wygrał z Potito Starace (ATP 63) 7:6(1), 7:6(6).

Verdasco dzieli jedno zwycięstwo od szóstego tytułu w karierze i trzeciego w sezonie (triumfował w San Jose i Barcelonie). Pokonując Mayera odniósł 30 zwycięstwo w sezonie. Jedynie jego rodacy David Ferrer (34-10) i Rafael Nadal (31-4) wygrali w tym roku więcej spotkań. 26-latek z Madrytu w trwającym jedną godzinę i 41 minut meczu wygrał 51 z 68 piłek przy swoim serwisie. Dla Argentyńczyka był to pierwszy półfinał od sierpnia 2009 roku (Los Angeles).

Gasquet, który w ubiegłym tygodniu wygrał challengera w Bordeaux, na pokonanie Starace potrzebował dwóch godzin i dwóch minut. W tym czasie zaserwował osiem asów, obronił sześć break pointów i w sumie zdobył o jeden punkt więcej (88-87). 23-letni Francuz pokonał Włocha również w styczniu w drodze do finału w Sydney. Jeżeli wygra z Verdasco zdobędzie swój pierwszy tytuł od września 2007 roku (Bombaj). Bilans jego finałów w ATP World Tour to 5-7.

Verdasco wygrał pięć ostatnich spotkań z Gasquet (ostatnio pod koniec kwietnia w Barcelonie), a łączny bilans ich pojedynków to 5-4.