Cykl ITF: Janowicz mistrzem Koszalina

Jerzy Janowicz (ATP 316) szósty w karierze zawodowy tytuł wywalczył w turnieju Futures w Koszalinie. W finale dwóch najwyżej rozstawionych zawodników łodzianin, trzecia rakieta kraju, pokonał 6:7, 6:3, 6:3 Adriana Garcíę (ATP 416).

W tym artykule dowiesz się o:

19-letni Janowicz odniósł drugie zwycięstwo w sezonie (po Baku w lutym), a trzecie w Polsce: w 2008 roku był najlepszy w Olsztynie i Wrocławiu. Przegrał tylko jeden ze swoich siedmiu finałów.

Męski cykl ITF nie opuszcza Polski, przemieszczając się do Gliwic, gdzie rozpoczynają się pierwsze międzynarodowe mistrzostwa miasta. Janowicz będzie rozstawiony z dwójką, a jedynym wyżej od niego notowanym zawodnikiem ma być Dušan Lojda (ATP 247), triumfator turnieju w Krakowie sprzed tygodnia.