Roland Garros: Polki zawiodły

Urszula Radwańska przegrała z Olgą Puczkową, a Anna Korzeniak nie poradziła sobie z Jeleną Kostanic Tosic w pierwszej rundzie turnieju eliminacyjnego do paryskiego French Open (z pulą nagród 15,575 mln euro).

Jarosław Kowal

Radwańska przegrała mimo tego, że jej bardziej doświadczona przeciwniczka seriami popełniała podwójne błędy serwisowe. Dzięki aż piętnastu takim pomyłkom nasza zawodniczka potrafiła pięć razy przełamać podanie Rosjanki, niestety sama nie serwowała tego dnia najlepiej i pozwoliła rywalce wygrać aż osiem własnych gemów serwisowych. Ostatecznie cały mecz skończył się po godzinie i trzydziestu dziewięciu minutach gry wynikiem 6:3, 7:5 dla Puczkowej.

Pierwszy set meczu Anny Korzeniak z Jeleną Kostanic Tosic z Chorwacji trwał równo godzinę i zakończył się dopiero po tie-breaku. W drugim opór, jaki nasza zawodniczka stawiała wyżej notowanej rywalce, pękł. Kostanic Tosic bez żadnych kłopotów rozstrzygała na swoją korzyść kolejne gemy i w rezultacie wygrała partię do zera.

Pozostało nam zatem liczyć na starty Agnieszki Radwańskiej i Marty Domachowskiej w turnieju singla pań, Dawida Olejniczaka w eliminacjach do turnieju singlowego panów (we wtorek awansował do drugiej rundy) oraz na występy polskich deblistów.