Cykl ITF: Linette przegrała z Pierwak w finale w Toruniu

Magda Linette nie sprostała rozstawionej z jedynką Ksenii Pierwak w finale ITF Bella Cup na kortach Startu-Wisły w Toruniu. Młoda Polka w pierwszym secie toczyła wyrównany bój ze znacznie wyżej klasyfikowaną rywalką, jednak w drugiej partii była już od niej wyraźnie słabsza.

Daniel Ludwiński
Już początek spotkania nie był niestety udany dla Magdy Linette (WTA 404). Nasza zawodniczka została bowiem szybko przełamana przez swą rywalkę i po dwudziestu minutach gry Ksenia Pierwak (WTA 109) prowadziła już 3:0. Osiemnastoletnia Polka zdołała jednak wygrać trzy kolejne gemy i wyrównać stan pojedynku. Po serii gemów wygrywanych przez zawodniczki po własnym serwisie, przy stanie 5:4 dla Rosjanki, dobra passa Linette zakończyła się podwójnym błędem serwisowym, który dał Pierwak przełamanie i wygraną zarówno w gemie, jak i w secie. Druga partia rozpoczęła się identycznie jak pierwsza, czyli od prowadzenia faworytki 3:0. Tym razem Polka nie dała już rady odrobić strat i jej rosyjska rywalka wygrała dwa następne gemy, dzięki czemu była o krok od wygranej w całym spotkaniu. Cud nie nastąpił i choć Linette zdołała jeszcze wygrać jednego gema, po chwili musiała się pogodzić z porażką 4:6, 1:6.

Ksenia Pierwak, 19 lat, i Magda Linette, 18 lat (foto D. Ludwiński)
Mimo to tenisistka startująca w Toruniu z dziką kartą była zadowolona z kolejnego udanego w swym wykonaniu turnieju ITF - w tym sezonie wygrała już zawody tej rangi w Szczecinie, a teraz przegrała dopiero w finale. - Niestety, rywalka zaskoczyła mnie trochę na początku i ciężko mi było już ją później dogonić. W wielu sytuacjach miała trochę szczęścia, ja do tego trochę piłek popsułam i wynik jest jaki jest. I tak jestem jednak zadowolona, mam teraz największe sukcesy w swoim życiu, gram bardzo dobrze i mogę mieć nadzieję, że będzie jeszcze lepiej - powiedziała Linette. Szczęśliwa ze zwycięstwa była oczywiście Pierwak, która osiągnęła w Toruniu swój założony przed przyjazdem cel - zdobyła odpowiednią ilość punktów do rankingu WTA. - Dzięki temu zagram w US Open od razu bez eliminacji, będę w głównej drabince. Ten mecz był bardzo zacięty, zwłaszcza w pierwszym secie, walka była wtedy równa. Drugi był już łatwiejszy, maksymalnie się skupiłam i się udało. Teraz jadę do domu - powiedziała Rosjanka. niedziela, 4 lipca wyniki turniejów cyklu ITF: KOBIETY Toruń (Polska), 25 tys. dol., kort ziemny: finał gry pojedynczej: Ksenia Pierwak (Rosja, 1) - Magda Linette (Polska, WC) 6:4, 6:1 Stuttgart-Vaihingen (Niemcy), 25 tys. dol., kort ziemny: finał gry podwójnej: Mandy Minella (Luksemburg, 2) / Irena Pavlović (Francja, 2) - Magdalena Kiszczyńska (Polska, 1) / Yurika Sema (Japonia, 1) 6:3, 6:4