MP amatorów: Grał także Szurkowski

Ponad 260 weteranów i amatorów wystartowało w Łodzi w 26. narodowych mistrzostwach Polski w tenisie. W dziesięciu kategoriach rozdano 37 kompletów medali w grach indywidualnych i podwójnych. Uczestnikom zawodów na kortach klubu Eurotenis i obiektów CSiR Łódź kibicował m.in. Tomasz Stockinger, a wśród zawodników był Ryszard Szurkowski. Współorganizatorem i głównym sponsorem zawodów była firma W. Lewandowski.

W tym artykule dowiesz się o:

Już po raz drugi w mieście Łodzi spotkali się najlepsi polscy tenisiści weterani i amatorzy. Podobnie jak w ubiegłym roku zarówno organizacja zawodów jak i poziom rozgrywek mogły usatysfakcjonować każdego. Z każdym rokiem tenis amatorski cieszy się rosnącym zainteresowaniem, a zawodnicy, szczególnie zawodniczki, coraz chętniej weryfikują swoje umiejętności w rywalizacji turniejowej. Tę przemianę potwierdzają rezultaty Polaków w międzynarodowych zawodach ITF oraz ich coraz wyższe lokaty w światowych rankingach.


(wszystkie zdjęcia Amatorski Tenis Polski)

W drugim dniu imprezy, podczas uroczystej gali zorganizowanej przez spółkę ”Amatorski Tenis Polski” i sponsora głównego, wręczono nagrody zawodnikom najwyżej sklasyfikowanym w swoich kategoriach wiekowych w poprzednim sezonie. Wyróżnienia otrzymały także najlepsze ośrodki i imprezy w kraju, turniej juniorski, najaktywniejszy organizator i ośrodek oraz odkrycie i sponsor roku. Ceremonię prowadził, znany z zamiłowania do tenisa, aktor Tomasz Stockinger.

Gwiazdą mistrzostw był Beniamin Budziak, najlepszy Polak w rankingach ITF , mistrz świata i wicemistrz Europy w turniejach wśród zawodników powyżej 35 lat, który, co ciekawe po rywalizacji w Łodzi mógł czuć pewien niedosyt. Jak wielu innych faworytów, pozostał bowiem bez złota...


Podczas mistrzostw swoje triumfy mogli święcić również stuprocentowi amatorzy, którzy z rakietami zetknęli się dopiero w dorosłym życiu. Jak choćby Anna Wicha, startująca w kategorii open, która dotarła do półfinału.


Z kolei dysponujący świetną techniką Jacek Malicki, po ponad trzygodzinnym pojedynku w kategorii 50+, musiał pogodzić się z porażką z Andrzejem Matuszewskim, który udowodnił, że na tym poziomie rozgrywek liczy się przede wszystkim pomysł na grę i kondycja fizyczna (jego poprzedni mecz również trwał trzy godziny).


Zwycięzcy gier singlowych

Kobiety: kat. open - Anna Godlewska, 35+ - Monika Biernat, 40+ - Beata Mnichowska, 45+ - Iwona Wojsyk, 50+ - Ewa Karwowska, 55+ - Teresa Stochel, 60+ - Zofia Rumińska

Mężczyźni: kat. open - Jakub Ulczyński, 35+ - Piotr Żurawiecki, 40+ - Maciej Pieczonka, 45+ - Marek Lubas, 50+ - Ireneusz Maciocha, 55+ - Paweł Wojtyczka, 60+ - Ryszard Robaszkiewicz, 65+ - Roman Mrozek, 70+ – Zygmunt Ćwiąkała, 80/85+ - Henryk Kolankowski.

Zwycięzcy gier podwójnych

Kobiety: Joanna Komorek/Magda Jaworska-Skowron,

Mężczyźni: kat. open: Michał Kwiecień/Jakub Słowiński, 35 - Przemysław Slusiewicz/Rafał Kołodziejski, 45 - Jacek Patalas/Paweł Holwek, 55 - Stanisław Habdas/Paweł Wojtyczka, 65 - Maciej Aleksandrowicz/Bolesław Wiśniewski, 70 - Aleksander Denca/Juliusz Kaczmarczyk

Zwycięzcy gier mieszanych

(suma wieku pary): kat. open - Beniamin Budziak/Hanna Listek, 90 - Gabriela Sławik/Michał Piękos, 110 - Agnieszka Dyderska/Leszek Naskręcki

Źródło artykułu: