Radwańska zagra z Alize Cornet

Alize Cornet pokonała Giselę Dulko, tym samym zapewniając sobie awans do trzeciej rundy wielkoszlemowego French Open. Nastoletnia Francuzka będzie rywalką najlepszej polskiej tenisistki - Agnieszki Radwańskiej.

Mecz Cornet z Dulko został w środę przerwany z powodu zbyt późnej pory przy remisie 3:3 w decydującym, trzecim secie. Po powrocie na kort 18-letnia Francuzka szybko przełamała Argentynkę i po chwili z kortu mogła zejść jako zwyciężczyni. Wygrała 6:0, 4:6, 6:4, łącznie po dwóch godzinach i 19 minutach walki.

Cornet w meczu z Dulko zaserwowała 6 asów, popełniła 32 podwójne błędy serwisowe i zaliczyła mniej od swojej rywalki, bo tylko 10 tak zwanych piłek kończących. Jeśli francuska tenisistka chce utrzeć nosa Agnieszce Radwańskiej, będzie musiała nieco poprawić swoje statystyki.

Isia z rok młodszą Cornet zagra po raz pierwszy w karierze i z pewnością nie będzie to dla niej łatwa przeprawa. Francuzka mimo że nie wygrała jeszcze turnieju cyklu WTA Tour, jest 20. zawodniczką świata, a dwa tygodnie temu udało jej się przebojem przedrzeć do finału turnieju pierwszej kategorii w Rzymie, z którego Radwańska odpadła w trzeciej rundzie.

Cornet w tym sezonie była również w finale zawodów w meksykańskim Acapulco, a także w dwóch półfinałach - w Amelia Island oraz w Charleston. W Paryżu jest rozstawiona z numerem dziewiętnastym.