US Open, prasa: Błąd stóp znów na świeczniku

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Rok temu groźba Sereny Williams pod adresem japońskiej sędzi liniowej, która wywołała błąd stóp, była nie mniejszą sensacją od triumfalnego powrotu do Nowego Jorku Kim Clijsters. Teraz Andy Roddick odpadł w II rundzie i także nie obyło się bez incydentu z błędem stóp.

W tym artykule dowiesz się o:

"Roddick przegrywa i błędy stóp na centralnej scenie" - to główny tytuł tenisowych kolumn w "The New York Times". "Drugi rok z rzędu, popularny wysoko notowany Amerykanin znalazł się poza US Open po meczu zmącącym kontrowersją z błędem stóp" - pisze dziennik.

Przy 2:5 w trzecim secie sędzia wywołała foot fault, bo Roddick przy serwisie nastąpił lewą stopą na linię. Mistrz z 2003 roku spytał liniową, o którą stopę chodziło, a ta odparła, że o prawą. - Gdyby powiedziała, że to była lewa, nie byłoby dyskusji - powiedział Roddick na konferencji prasowej.

Nowojorski "Times" rysuje w czwartek portret Andy'ego Murraya, który ma być głównym rywalem Rogera Federera do triumfu. "Na pierwszy rzut oka, Murray wydaje się cichy, nudny, sarkastyczny i nieinteresujący. Ale poza zwykłymi tematami - mediami brytyjskimi, poszukiwaniem nowego trenera i matką Judy - jego osobowość naprawdę żyje. Murray kocha boks i taktykę uderzenie-kontruderzenie przeniósł do tenisa". Jego dawny trener Mark Petchey: - Różnica między jego publicznym i prywatnym postrzeganiem prowadzi do błędnego przekonania o tym, jaką osobą naprawdę jest.

"The Independent" o zwycięstwie Murraya: "Z temperaturą bliską 43 stopniom C, nie było niespodzianki w tym, że chciał szybko załatwić swój biznes. To był dziewiąty z rzędu mecz na północnoamerykańskich kortach twardych, w którym 23-letni Szkot musiał grać w skwarze dnia, choć później przyznał, że nie uważał, że było za gorąco, a więcej problemów miał z wiatrem".

Wielka pochwała dla również naszego bohatera dnia, Michaëla Llodry: "Ze swoją grą w retro stylu serw&wolej odniósł przekonujące zwycięstwo nad jednym z najmocniej uderzających graczy w tym sporcie. Co chwilę Llodra wpadał ze swoim leworęcznym slajsem, zmuszając Berdycha, by ten sięgnął po oburęczny return" - czytamy na blogu "Straight Sets". "Podając argumenty o udoskonalonych rakietach i techonologii naciągu, o kondycji i sile dzisiejszych graczy, wielu tenisowych obserwatorów skreśliło już styl serw&wolej." A kto swoi za wiosenno-letnimi dokonaniami Llodry? Sama Amélie Mauresmo w roli doradczyni francuskiego weterana.

Po odpadnięciu Roddicka zainteresowanie mediów budzi Ryan Harrison, 18-latek z akademii Bollettieriego w Bradenton, który pokonując Ljubičicia został pierwszym od 2001 roku amerykańskim nastolatkiem zwycięskim w wielkoszlemowym meczu z rywalem z Top 20. Mardy Fish nazywa młodziana "gąbką", bo zadaje mnóstwo pytań: - On nie tyle chłonie porad, co się ich domaga. Harrison w II rundzie eliminacji serwował od dołu. - Najlepszy serwis od dołu, jaki w życiu widziałem - mówi Jay Berger, trener z programu rozwoju w amerykańskiej federacji.

Źródło artykułu: