Challenger Szczecin: Efektowny triumf Cuevasa

Największy polski turniej tenisowy mężczyzn dla Pablo Cuevasa (ATP 87). Urodzony w Argentynie reprezentant Urugwaju w finale challengera ATP w Szczecinie pokonał 6:1, 6:1 Igora Andriejewa (ATP 115). Okazuje się, że to było najłatwiejsze z jego pięciu w tym tygodniu zwycięstw na kortach klubu Promasters.

Krzysztof Straszak

24-letni Cuevas przed rokiem zajmował 45., najwyższe w karierze miejsce w rankingu ATP. Turnieju World Tour jeszcze nie wygrał, ale za to w ATP Challenger, niższym cyklu rozgrywek pod egidą Związku Tenisistów Zawodowych, zdobył już szósty tytuł, pierwszy od października ubiegłego roku, gdy triumfował w Montevideo.

Rosjanin Andriejew na pocieszenie po finałowej porażce powróci w poniedziałek do Top 100 rankingu.

Challenger szczeciński (pula nagród 106,5 tys. euro) zamyka w Polsce sezon turniejów zawodowych w otwartej przestrzeni (w listopadzie planowana jest impreza ITF kobiet w hali w Zawadzie). Wcześniejsze polskie turnieje cyklu ATP Challenger odbyły się w Bytomiu (pula nagród 30 tys. euro) i Poznaniu (85 tys. euro).