ATP Bukareszt: Montañés w półfinale, Granollers lepszy od Starace po obronie meczbola

Broniący tytułu Albert Montañés (ATP 22) pokonał Jérémyego Chardy (ATP 59) 6:3, 1:6, 6:3 i awansował do półfinału turnieju BCR Open Romania rozgrywanego na kortach ziemnych w Bukareszcie.

Hiszpan pozostaje w grze o swój trzeci tytuł w sezonie (dwa poprzednie również wywalczył na kortach ziemnych w Estoril i Stuttgarcie). Tenisista z Barcelony zrewanżował się Francuzowi za porażkę poniesioną w kwietniu w Barcelonie.

Juan Ignacio Chela (ATP 53), który w meczu poprzedniej rundy z Simonem Greulem stracił tylko jednego gema, potrzebował 80 minut, by pokonać innego Niemca Björna Phau (ATP 100) 6:3, 6:3. - Idę tutaj krok po krok i cieszę się, że jestem w półfinale - powiedział Chela. - To ostatni w sezonie turniej na kortach ziemnych i na szczęście gram dobrze. Jestem z tego bardzo zadowolony. Argentyńczyk, dla którego był to trzeci ćwierćfinał w sezonie, pięć razy przełamał serwis rywala, a przy własnym pierwszym podaniu przegrał tylko osiem piłek. 31-letni Chela w kwietniu w Houston zdobył swój piąty tytuł, a w lipcu w Umag doszedł do półfinału. Argentyńczyk o finał powalczy z Montañésem, z którym przegrał w lipcu w Stuttgarcie.

Pablo Andújar (ATP 105), który w poprzedniej rundzie wyeliminował rozstawionego z numerem drugim Floriana Mayera, pokonał Urugwajczyka Pablo Cuevasa (ATP 70) 6:4, 6:4. Hiszpański kwalifikant stworzył sobie 14 okazji na przełamanie serwisu, z których wykorzystał cztery i osiągnął pierwszy w karierze półfinał. Mecz z wieloma gemami granymi na przewagi trwał dwie godziny i 10 minut. - Czuję się tutaj bardzo dobrze i jestem szczęśliwy, że doszedłem tak daleko - oświadczył Andújar. - To również dla mnie jest zaskoczenie. Teraz mam zamiar nadal dawać z siebie maksimum w każdym meczu i spróbuję dojść tak daleko, jak to tylko możliwe. Tutaj jest wielu doświadczonych zawodników i nie jestem jednym z faworytów, ale ciągle mam swoją szansę i mam nadzieję dalej wygrywać.

Marcel Granollers (ATP 87) obronił piłkę meczową przy stanie 5-6 w tie breaku II seta i pokonał rozstawionego z numerem trzecim Włocha Potito Starace (ATP 50) 3:6, 7:6(7), 6:4 serwując siedem asów i zgarniając 70 proc. punktów przy swoim serwisie. Hiszpan, dla którego będzie to pierwszy półfinał od stycznia (Chennai), w I rundzie wyeliminowała faworyta gospodarzy Victora Hanescu.