ATP Kuala Lumpur: Stachowski w II rundzie po obronie dwóch meczboli

Sergij Stachowski (ATP 31) pokonał Michaela Russella (ATP 86) 2:6, 7:6(4), 6:3 i awansowała do II rundy turnieju Malaysian Open rozgrywanego na kortach twardych (hala) w Kuala Lumpur.

Rozstawiony z numerem siódmym Ukrainiec podniósł się ze stanu 2:6 i 0:3, ale w ósmym gemie II seta ponownie dał się przełamać. Przy stanie 5:3 i 40-15 urodzony w Kijowie tenisista obronił dwie piłki meczowe, a w tie breaku od stanu 4-4 zdobył trzy decydujące punkty. W ósmym gemie III seta Stachowski skorzystał z dwóch podwójnych błędów serwisowych Russella i w kolejnym gemie przypieczętował zwycięstwo serwując dwa asy. Mecz trwał dwie godziny i 47 minut. Ukrainiec zaserwował w nim 12 asów oraz zdobył 76 proc. punktów przy swoim pierwszym podaniu. Mieszkający w Bratysławie 24-letni tenisista w tym sezonie zdobył już dwa tytuły: w czerwcu w 's-Hertogenbosch i w sierpniu w New Haven.

Rozstawiony z numerem ósmym Andriej Gołubiew (ATP 41) pokonał reprezentanta Tajwanu Yena-Hsun Lu (ATP 44) 7:5, 6:2. Tenisista z Kazachstanu, który w lipcu w Hamburgu zdobył swój pierwszy tytuł, zaliczył breaka w 11. gemie i zakończył I seta własnym podaniem, a w partii II objął komfortowe prowadzenie 4:0. W trwającym 79 minut spotkaniu Gołubiew zdobył 25 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz trzykrotnie przełamał serwis rywala.

Reprezentant RPA Kevin Anderson (ATP 64) pokonał po trzysetowym boju Kolumbijczyka Alejandro Fallę (ATP 75) 1:6, 6:3, 7:5. W pojedynku dwóch dzikich kart zdecydowanie lepszy okazał się Hindus 18-letni Yuki Bhambri (ATP 532), który wygrał z nieklasyfikowanym 31-letnim Malezyjczykiem Yew-Ming Si 6:2, 6:0 wykorzystując wszystkie sześć break pointów, jakie miał.