ATP Kuala Lumpur: Fyrstenberg i Matkowski nie obronili tytułu

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali z Františkiem Čermákiem i Michalem Mertiňákiem 6:7(3), 6:7(5) w finale turnieju Malaysian Open na kortach twardych (hala) w Kuala Lumpur.

Obie pary walczą o prawo gry w Finałach ATP World Tour. Čermák i Mertiňák aktualnie w rankingu deblowym zajmują 12 miejsce, Fyrstenberg i Matkowski klasyfikowani są o jedną pozycję wyżej. W kończącej sezon imprezie zagra osiem najlepszych par deblowych.

Čermák i Mertiňák serwowali, by wygrać I seta w 10. gemie, ale Polacy odrobili stratę breaka, by potem przegrać tę partię w tie breaku. W II secie nie było przełamań, a Fyrstenberg i Matkowski nie wykorzystali w nim pięciu break pointów. Mecz trwał jedną godzinę i 52 minuty.

Čermák i Mertiňák, dla których był to 10. wspólny finał w ATP World Tour, zdobyli szósty tytuł. W tym sezonie przegrali dwa finały: w Dausze z Guillermo Garcíą-Lópezem i Albertem Montañésem oraz w Umag z Leošem Friedlem i Filipem Poláškiem.

Fyrstenberg i Matkowski bronili w Kuala Lumpur tytułu. W zeszłym sezonie w finale pokonali Igora Kunicyna i Jaroslava Levinskýego. Dla Polaków był to 26. finał w karierze i drugi w sezonie (w czerwcu wygrali turniej w Eastbourne w finale pokonując Brytyjczyków Colina Fleminga i Kena Skupskiego. Fyrstenberg i Matkowski to półfinaliści Australian Open 2006 oraz ćwierćfinaliści tegorocznych Roland Garros i US Open oraz półfinaliści Masters z 2008 roku.