Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Cykl ITF: Janowicz i Gawron kontynuują występy w Mińsku

Katarzyna Piter (WTA 227) wystąpi od środy w turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dol. w Glasgow. W poniedziałek pierwszy szczebel eliminacji pokonała tam Justyna Jegiołka (WTA 377).
Krzysztof Straszak
Krzysztof Straszak

Wypad do Afryki zorganizowała sobie Karolina Kosińska (WTA 330), która w nigeryjskim Lagos (pula nagród 25 tys. dol.) jest rozstawiona z numerem piątym.

Po raz pierwszy w karierze najwyżej rozstawiona w turnieju zawodowym jest Barbara Sobaszkiewicz (WTA 519): poznanianka, finalistka z niedzieli, kontynuuje występy w serii satelickich turniejów w Antalyi, gdzie tym razem eliminacje przeszła Natalia Siedliska (debiut w głównej drabince 14-latki w jej drugim podejściu do imprezy ITF zawodowców).

CZYTAJ: Ula Radwańska jak burza w Saint Raphaël

Rozstawione w chorwackim Dubrovniku są Olga Brózda (WTA 541) i Katarzyna Kawa (WTA 568); eliminacji nie przeszła Natalia Kołat.

Juniorki Joanna Nalborska (WTA 1031) i Klaudia Gawlik (WTA 1036) bezpośrednio na bazie rankingu wystąpią w tunezyjskim Monastir, gdzie w eliminacjach przepadła Sylwia Zagórska.

MĘŻCZYŹNI Przed tygodniem trzech, teraz czterech biało-czerwonych gra w turnieju Futures w Mińsku. Te same numery rozstawienia mają: pierwszy Jerzy Janowicz (ATP 207), a trzeci Marcin Gawron (ATP 407). Ten ostatni być może wypełni tym razem zadanie polskiego półfinału z Janowiczem, który już jeden tytuł w białoruskiej stolicy ma. W tym tygodniu eliminacje przeszli Robert Godlewski (ATP 941) i Andrzej Kapaś (ATP 1389).

Maciej Smoła (ATP 1220) przebrnął przez eliminacje na kortach ziemnych w Kairze (odpadli w fazie wstępnej Sebastian Chyliński, Bartosz Sawicki i Marcin Domaszewicz).

Igor Bujdo (ATP 796) za to przebił się (w przeciwieństwie do Macieja Rajskiego) przez eliminacyjne sito we francuskim La Roche sur Yon, stolicy sąsiadującego z Atlantykiem francuskiego departamentu Vendée.

Jarosław Bieńkowski i Adam Majchrowicz pozostali bez zwycięstwa w eliminacjach w hiszpańskim Sabadell.

Turek Ergün Zorlu pogromcą Polaków w swojej ojczyźnie: przed tygodniem w Antalyi odprawił Rafała Gozdura, a teraz w Adanie Mateusza Szmigla (ATP 1257). Znów obaj Polacy pokonali eliminacje: Gozdur (ATP 1220) zagra we wtorek.

poniedziałek, 18 października
wyniki turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Saint Raphaël (Francja), 50 tys. dol., kort twardy w hali:

1/8 finału gry pojedynczej:
Urszula Radwańska (Polska) - Jelena Dokić lub Eva Birnerová *środa

I runda gry pojedynczej:
Urszula Radwańska (Polska) - Laura Thorpe (Francja) 6:0, 6:1

Anna Korzeniak (Polska, LL) - Sandra Záhlavová (Czechy, 1) *wtorek

Lagos (Nigeria), 25 tys. dol., kort twardy:

I runda gry pojedynczej:
Karolina Kosińska (Polska, 5) - Lara Rafful (Brazylia) *wtorek

ćwierćfinał gry podwójnej:
Karolina Kosińska (Polska, 3) / Natalie Piquion (Francja, 3) - ? *środa

I runda gry podwójnej:
Karolina Kosińska (Polska, 3) / Natalie Piquion (Francja, 3) - Ronke Akingbade (Nigeria) / Marie-Claude Ndzoudja (Camerun) 6:0, 6:0

Antalya (Turcja), 10 tys. dol., kort ziemny:

I runda gry pojedynczej:
Barbara Sobaszkiewicz (Polska, 1) - Hildra Melander (Szwecja) *wtorek/środa
Natalia Siedliska (Polska, Q) - Giorgia Marchetti (Włochy, Q) *wtorek/środa

ćwierćfinał gry podwójnej:
Wlada Ekszibarowa (Uzbekistan) / Barbara Sobaszkiewicz (Polska) - Nikola Vajdová (Słowacja) / Kateřina Vaňková (Czechy) *środa

I runda gry podwójnej:
Wlada Ekszibarowa (Uzbekistan) / Barbara Sobaszkiewicz (Polska) - Johanna Hyoty (Finlandia) / Polina Winogradowa (Rosja) 7:5, 6:4

Sofija Kowaliec (Ukraina) / Christina Shakovets (Niemcy) - Natalia Siedliska (Polska) / Derja Turhan (Turcja) 6:1, 6:3

MĘŻCZYŹNI

Mińsk (Białoruś), 15 tys. dol., kort twardy w hali:

I runda gry pojedynczej:
Jerzy Janowicz (Polska, 1) - Jegor Gierasimow (Białoruś, WC) *wtorek
Marcin Gawron (Polska, 3) - Dmitrij Żyrmont (Białoruś) *wtorek
Robert Godlewski (Polska, Q) - Denis Mołczanow (Ukraina, 6) *wtorek
Andrzej Kapaś (Polska, Q) - Radu Albot (Mołdawia, 7) *wtorek

ćwierćfinał gry podwójnej:
Marcin Gawron (Polska) / Andrzej Kapaś (Polska) - ? *środa

I runda gry podwójnej:
Marcin Gawron (Polska) / Andrzej Kapaś (Polska) - Jagor Jacyk (Białoruś, WC) / Jarosław Zubko (Białoruś, WC) 2:6, 6:4, 10-6

Wiktor Baluda (Rosja) / Arko Zoutendijk (Holandia) - Stefan Borg (Szwecja) / Robert Godlewski (Polska) 6:4, 3:6, 10-8

Adana (Turcja), 10 tys. dol., kort twardy:

I runda gry pojedynczej:
Ergün Zorlu (Turcja, Q) - Mateusz Szmigiel (Polska, Q) 6:4, 7:6(3)

Rafał Gozdur (Polska, Q) - Direnç Bada (Turcja, WC) *wtorek

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×