ATP Walencja: Kubot i Marach nie zagrają w finale

Rozstawieni z numerem pierwszym Łukasz Kubot i Oliver Marach przegrali z Maheshem Bhupathim i Maksem Mirnym (nr 3.) w półfinale turnieju Valencia Open 500 na kortach twardych (hala) w Walencji.

Dla Kubota i Maracha był to ósmy wspólny półfinał w sezonie (bilans 3-5). Na początku roku zdobyli oni tytuły w Santiago i Acapulco. Poza tym Austriak triumfował jeszcze w maju w Monachium wspólnie z Hiszpanem Santiago Venturą, a Polak pod koniec września zdobył trofeum w Bukareszcie grając w parze z Argentyńczykiem Juanem Ignacio Chelą. Kubot i Marach w tym sezonie zaliczyli jeszcze ćwierćfinał Roland Garros i US Open oraz półfinał dużych turniejów w Rzymie, Cincinnati i Szanghaju. Dla Bhupathiego i Mirnego będzie to czwarty wspólny finał w sezonie (przegrali decydujące mecze w Miami, Monte Carlo i Cincinnati).

Polak i Austriak przełamali rywali w siódmym gemie, ale ci odpowiedzieli natychmiastowym przełamaniem powrotnym. W kolejnym gemie Kubot i Marach po raz drugi odebrali serwis Bhupathiemu i Mirnemu, ale potem nie wykorzystali serwisu na seta. Po serii przełamań dwa kolejne gemy padły łupem podających, a w tie breaku zdecydowanie górą byli Hindus i Białorusin. W II secie Kubot i Marach od 0:2 wyrównali na 2:2. W dziewiątym gemie Bhupathi i Mirnyj zaliczyli decydującego breaka. Zwycięstwo przypieczętowali w 10. gemie wykorzystując pierwszą piłkę meczową. Hindus i Białorusin wykorzystali wszystkie cztery okazje na przełamanie, a sami obronili sześć z dziewięciu break pointów.

Valencia Open 500, Walencja (Hiszpania)
ATP World Tour 500, kort twardy (Greenset) w hali, pula nagród 1,357 mln dol.

półfinał gry podwójnej:

Mahesh Bhupathi / Maks Mirnyj (Indie/Białoruś, 3) - Łukasz Kubot / Oliver Marach (Polska/Austria, 1) 7:6(3), 6:4