Wygrana Urszuli Radwańskiej po dwóch latach

Urszula Radwańska zdobyła tytuł w halowym turnieju w niemieckim Ismaning (pula nagród 50 tys. dolarów + hospitality, nawierzchnia: dywan). W finałowej potyczce pokonała Czeszkę Andreę Hlaváčkovą (WTA 119) 7:5, 6:4.

Anna Niemiec

W pierwszym secie Urszula przegrywała już 2:4, kiedy to odrobiła straty, doprowadziła do wyrównania (5:5), przełamała i wygrała pierwszą partię stosunkiem 7:5.

W drugim secie nasza reprezentantka zdobyła przełamanie w trzecim gemie, nie oddając prowadzenia już do końca meczu, triumfując pewnie 6:4.

W całym meczu młodsza z siostra Radwańskich zanotowała 3 asy i 2 podwójne błędy serwisowe. Skuteczność pierwszego podania wyniosła 65%.

Dzięki wiktorii w niemieckim Ismaning, Urszula zdobędzie aż 94 punkty do rankingu WTA. Tym samym przesunie się do drugiej setki i powróci na miejsce drugiej rakiety kraju.