Cykl ITF: Linette bez tytułu w Zawadzie

Najwyżej rozstawiona i broniąca tytułu Sandra Záhlavova (WTA 89) pokonała 5:7, 7:6, 6:4 oznaczoną numerem drugim Magdę Linette (WTA 195) w finale turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dol. w Zawadzie.

Krzysztof Straszak

Serwując przy 6:5 w drugim secie, Linette nie wykorzystała trzech piłek meczowych, zarazem szans na piąty tytuł w karierze. W Zawadzie zanotowała swój siódmy finał w zawodowym cyklu, wszystkie w imprezach o tej samej randze i puli nagród.

W turnieju Futures w czeskim Rožnovie pod Radhoštěm tytuł deblowy dla Marcina Gawrona, którego partnerem był Rosjanin Denis Macukiewicz. To dziewiąty sukces w grze podwójnej, pierwszy w duecie z obcokrajowcem w karierze nowosądeczanina.

finał gry podwójnej:
Marcin Gawron (Polska, 2) / Denis Macukiewicz (Rosja, 2) - Roman Jebavý (Czechy, 1) / Jan Mertl (Czechy, 1) 6:3, 7:6(5)

Polub Tenis na Facebooku
Komentarze (5)
  • Tenis Fan Zgłoś komentarz
    Tak, byłem ;) Mecz niezwykle zacięty. Poziom meczu dobry, kilka ładnych, ciekawych wymian. Magda niestety zawiodła. Cała publiczność już myślała, że Linette jako pierwsza Polka
    Czytaj całość
    wygra Hart Open, wtedy ona ona traci serwis w drugm secie przy 5*-4. Dodatkowo jeszcze te 3 piłki meczowe... Szkoda. Ale jest młoda i wszystko przed nią. Na pewno wywiad robiła z nią TV Opole, więc będzie trzeba poszukać na ich stronie jakiegoś materiału. Myślę, że się pojawi może nawet jeszcze dziś. Ta druga kamera - nie mam pojęcia :(
    • ps Zgłoś komentarz
      Szkoda Magdy, ale wygląda na to, że dziewczynie zabrakło chyba doświadczenia. Ona musi się nauczyć wygrywać z tenisistkami z setki, ale jeśli dalej będzie robiła takie postępy, to
      może już niedługo odniesie najcenniejsze zwycięstwo w karierze. Do tego trzeba być gotowym. Na pojedynku nie byłem, ale na tennisforum ktoś napisał, że obie dziewczyny grały falami. U Magdy podobno dużo zależało od serwisu, kiedy zaczęła nim trafiać, mogła dużo kończyć, a Czeszka była wtedy bardzo nerwowa. Niestety, potem Polkę zawiódł serwis-podobno w jednym z gemów zrobiła trzy podwójne-stąd strata całej przewagi. Przy meczbolach zabrakło ze strony Linette odrobiny ryzyka, co skończyło się porażką. Na razie tyle wiem.
      • Fan z Mazur Zgłoś komentarz
        skad wiesz ze byly kamery? byles? to opowiadaj co i jak sie dzialo! ;>
          Wiecie może, czy gdzieś będzie można obejrzeć retransmisję tego spotkania, bądź przynajmniej skrót? Były dwie kamery, wiecie może jaka to była Telewizja, czy coś?
          • jottewu Zgłoś komentarz
            Szkoda Magda bo miałaś piłkę meczową w drugim secie, ale i tak gratulacje za finał.