Challenger Helsinki: Przysiężny w ćwierćfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Michał Przysiężny (ATP 78) pokonał Niemca Denisa Gremelmayra (ATP 122) 4:6, 6:2, 7:6(2) w meczu II rundy challengera odbywającego się w fińskiej stolicy - Helsinkach.

Rywalem broniącego tytułu Polaka w meczu o półfinał będzie Estończyk Jürgen Zopp (ATP 250).

Przysiężny rozpoczął mecz bardzo niepewnie, bowiem już w początkowych dwóch swoich gemach serwisowych zmuszony był bronić aż 8 break pointów. Gremelmayr przełamał Polaka w piątym gemie i miało to decydujące znaczenie dla wyniku tego seta. W dziesiątym gemie Niemiec obronił break pointa, a następnie wykorzystując pierwszą piłkę setową zakończył otwierającą partię.

26-letni głogowianin znacznie lepiej rozpoczął drugą partię spotkania. W szóstym gemie reprezentant Polski uzyskał przełamanie, które wyprowadziło go na 4:2. Przysiężny wygrał swój serwis, a następnie przy podaniu Niemca zakończył tego seta wykorzystując pierwszą piłkę setową.

W trzecim secie obaj gracze pewnie wygrywali kolejne swoje podania, nie dając rywalowi żadnych szans na przełamanie. Losy meczu rozstrzygnął tie break, w którym Przysiężny szybko objął prowadzenie 5:2. Polak do końca zachował zimną krew i wykorzystując pierwszą piłkę meczową zakończył to spotkanie.

IPP Open, Helsinki (Finlandia)

ATP Challenger Tour, kort twardy (Greenset) w hali, pula nagród 106,5 tys. euro

środa, 24 listopada

II runda (1/8 finału) gry pojedynczej:

Michał Przysiężny (Polska, 2) – Denis Gremelmayr (Niemcy) 4:6, 6:2, 7:6(2)

ćwierćfinał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 3) / Igor Zelenay (Słowacja, 3) - Michaił Jełgin (Rosja) / Teimuraz Gabaszwili (Rosja) 6:2, 5:7, 10-8

I runda gry podwójnej:

Mateusz Kowalczyk (Polska) / Lovro Zovko (Chorwacja) - Andre Begemann (Niemcy) / Frank Moser (Niemcy) 6:4, 6:7(5), 10-2

Jarkko Nieminen (Finlandia, WC) / Henri Kontinen (Finlandia, WC) - Michał Przysiężny (Polska) / Aleksandr Kudriawcew (Rosja) 6:3, 6:3