ATP Dauha: Szybki Tsonga, triumf Nadala w deblu

Rozstawiony z numerem trzecim Francuz Jo-Wilfried Tsonga (ATP 13) pokonał Hiszpana Rubéna Ramireza Hidalgo (ATP 77) 6:2, 6:0 w meczu I rundy turnieju ATP World Tour rozgrywanego w stolicy Kataru - Dausze.

Rafał Smoliński

Zaledwie 59 minut potrzebował Tsonga, aby w swoim debiucie w katarskiej stolicy awansować do kolejnej fazy turnieju. 32-letni Hiszpan, który największe sukcesy święcił na kortach ziemnych ugrał zaledwie 2 gemy w całym spotkaniu.

Francuz zanotował 20 wygrywających uderzeń przy 4 rywala oraz posłał na drugą stronę kortu 10 asów serwisowych, o 8 więcej niż przeciwnik. W całym drugim secie zawodnik z Alicante ugrał zaledwie 7 piłek, podczas gdy Francuz 24.

W II rundzie turnieju jest również Hiszpan Guillermo Garcia López (ATP 33), turniejowa "siódemka" pokonała w dwóch setach jedno z objawień minionego sezonu - Kazacha Michaiła Kukuszkina (ATP 59) 6:1, 7:6(1).

Zwycięstwem w deblu zainaugurował nowy sezon lider światowego rankingu Hiszpan Rafael Nadal (ATP 1). Jego partner to specjalista od gry podwójnej - Marc López (ATP 15 w deblu), z którym najlepszy obecnie tenisista globu wspólnie triumfował w ubiegłorocznym turnieju Masters w Indian Wells. W meczu o ćwierćfinał pokonali oni rodaków: Davida Marrero (ATP 387) i Pere Ribę (ATP 72) 6:3, 7:5.