WTA Sydney: Rosolska i Jans lepsze od mistrzyń Masters!

Klaudia Jans i Alicja Rosolska pokonały mistrzynie Masters 2010, Giselę Dulko i Flavię Pennettę 6:3, 6:4, 10-7 w I rundzie turnieju Medibank International na kortach twardych w Sydney.

Jans i Rosolska sezon 2010 rozpoczęły od finału w Brisbane, w którym przegrały z Rosjankami Alisą Klejbanową i Anastazją Pawljuczenkową. Był to ich siódmy wspólny finał (bilans 1-6). Jedyny tytuł wywalczyły w 2009 roku w Marbelli, pokonując Hiszpanki Anabel Medinę i Virginię Ruano.

W ósmym gemie Rosolska obroniła dwa break pointy, ale i tak została przełamana. Argentynka i Włoszka zakończyły seta własnym serwisem wykorzystują drugą piłkę setową. W II secie do stanu 5:4 nie było przełamań, choć w czwartym gemie Polki miały swoją szansę. Wreszcie przełamując rywalki w 10. gemie doprowadziły do super tie breaka. W decydującym secie Jans i Rosolska przegrywały już 4-7, ale zdobyły sześć punktów z rzędu zapewniając sobie wspaniałe zwycięstwo nad triumfatorkami ostatnich Mistrzostw WTA.

W trwającym godzinę i 24 minuty spotkaniu reprezentantki Polski obroniły pięć z sześciu break pointów oraz zdobyły 29 z 37 punktów przy własnym pierwszym podaniu. W ćwierćfinale ich rywalkami będą Wiktoria Azarenka i Maria Kirilenko.

Medibank International, Sydney (Australia)
WTA Tour Premier, kort twardy (Plexicushion), pula nagród 618 tys. dol.
poniedziałek, 10 stycznia

I runda gry podwójnej:

Klaudia Jans / Alicja Rosolska (Polska) - Gisela Dulko / Flavia Pennetta (Argentyna/Włochy, 1) 3:6, 6:4, 10-7