Cykl ITF: Półfinały Domachowskiej i Gawrona

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W finale ubiegłorocznych mistrzostw Polski Marcin Gawron okazał się lepszy od Grzegorza Panfila, po czym ten ostatni zrewanżował się nowosądeczaninowi w turnieju Futures w Bydgoszczy. W piątek Gawron (ATP 398) po dwóch tie breakach pokonał Panfila (ATP 475) w ćwierćfinale na otwartych kortach twardych w tureckiej Antalyi.

Gawron w II rundzie odprawił Piotra Gadomskiego, a teraz swojego leworęcznego rówieśnika z Zabrza. O finał zagra w sobotę z rozstawionym z numerem drugim Brytyjczykiem Jamiem Bakerem (ATP 366).

W ćwierćfinale najłatwiejszy z trzech dotychczasowych meczów w turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dol. we francuskim Grenoble zagrała kwalifikantka Marta Domachowska (WTA 297). Warszawianka pokonała (6:2, 6:1 w 57') także grającą od eliminacji Włoszkę Giulię Gatto-Monticone (WTA 269), notując jednego asa, nie popełniając żadnego podwójnego błędu serwisowego, osiągając skuteczność trafienia pierwszym podaniem na poziomie 66 procent oraz nie dając rywalce żadnej szansy na przełamanie.


Marta Domachowska, 25 lat (foto PAP/EPA)

Rywalką Domachowskiej w sobotę, w trzeciej kolejności od godz. 13, w hali w Grenoble będzie startująca dzięki specjalnej przepustce uzyskanej za finał w ubiegłym tygodniu (Andrézieux Bouthéon, pula nagród 25 tys. dol.) reprezentantka Liechtensteinu Stephanie Vogt (WTA 302, ich pierwsze spotkanie). Ta 20-letnia zawodniczka jest jedyną tenisistką ze swojego kraju notowaną w rankingu WTA Tour.

Do ostatniej czwórki satelickiej imprezy w hali w niemieckim Kaarst nie zdołała awansować rozstawiona Paula Kania (WTA 427), która jest za to w finale debla. Nieudane podejście do singlowego półfinału także kwalifikantki Natalii Kołat (WTA 1066) w Tallinie.

piątek, 28 stycznia

wyniki turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Grenoble (Francja), 25 tys. dol., kort twardy w hali:

półfinał gry pojedynczej:

Marta Domachowska (Polska, Q) - Stephanie Vogt (Liechtenstein, SE) *sobota

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Marta Domachowska (Polska, Q) - Giulia Gatto-Monticone (Włochy, Q) 6:2, 6:1

Kaarst (Niemcy), 10 tys. dol., kort dywanowy w hali:

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Korina Perković (Niemcy) - Paula Kania (Polska, 5) 6:3, 6:3

finał gry podwójnej:

Paula Kania (Polska, 1) / Marina Mielnikowa (Rosja, 1) - Nikola Fraňková (Czechy) / Tereza Hladíková (Czechy) *sobota

półfinał gry podwójnej:

Paula Kania (Polska, 1) / Marina Mielnikowa (Rosja, 1) - Lesley Kerkhove (Holandia) / Sabine van der Sar (Holandia) 6:3, 3:6, 14-12

Tallin (Estonia), 10 tys. dol., kort twardy w hali:

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Anett Kontaveit (Estonia, WC) - Natalia Kołat (Polska, Q) 6:3, 6:3

MĘŻCZYŹNI

Antalya (Turcja), 10 tys. dol., kort twardy:

półfinał gry pojedynczej:

Marcin Gawron (Polska, 4) - Jamie Baker (Wielka Brytania, 2) *sobota

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Marcin Gawron (Polska, 4) - Grzegorz Panfil (Polska, 7) 7:6(2), 7:6(5)

ćwierćfinał gry podwójnej:

Patrik Brydolf (Szwecja) / David Rice (Wielka Brytania) - Marcin Gawron (Polska, 2) / Grzegorz Panfil (Polska, 2) 6:4, 6:4

Źródło artykułu: