WTA Bogota: Castaño i Suárez w ćwierćfinale

Grająca z dziką kartą reprezentantka gospodarzy Catalina Castaño (WTA 200) po wyrzuceniu rozstawionej z numerem ósmym Anabel Mediny (WTA 79) pokonała kwalifikantkę Sharon Fichman (WTA 230) 4:6, 7:5, 6:2 i awansowała do ćwierćfinału turnieju Copa BBVA Colsanitas rozgrywanego na kortach ziemnych w Bogocie (Kolumbia).

31-letnia Kolumbijka przegrywała 1:4 w I i 3:5 w II secie, a serwując przy 4:5 obroniła dwie piłki meczowe. W ćwierćfinale turnieju WTA Castaño zagra po raz pierwszy od lutego 2008 roku, gdy także w Bogocie w walce o półfinał przegrała z Carlą Suárez.

- Dzięki Bogu wygrałam ten mecz - powiedziała Castaño, która obroniła piłkę meczową również w meczu I rundy z Mediną. - Dziś znowu było ciężko. Byłam z tyłu niemal przez całego II seta i ona miała przeciwko mnie dwie piłki meczowe. Sharon to nieustępliwa zawodniczka, więc wiedziałam, że będzie ciężko. Fani byli naprawdę za mną i to miło dostać zwycięstwo w taki sposób dla swoich ludzi.

Rozstawiona z numerem piątym ćwierćfinalistka Roland Garros 2008 i Australian Open 2009 Carla Suárez (WTA 65) pokonała Patricię Mayr-Achleitner (WTA 103) 1:6, 6:4, 6:2 w II secie wychodząc obronną ręką ze stanu 1:4. Hiszpanka w 2008 roku będąc notowana na 159. miejscu przebiła się w Bogocie przez kwalifikacje i doszła do półfinału przegrywając po trzysetowej batalii z Argentynką Maríą Emilią Salerni. Pokonując Mayr 22-latka z Barcelony osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w WTA Tour od kwietnia 2010 roku (Barcelona).

Kolejną rywalką Suárez będzie najwyżej rozstawiona Niemka Julia Görges (WTA 34) lub Xinyun Han (WTA 136). Bardzo zaciętą batalię tych zawodniczek przerwał deszcz, gdy przy stanie 5:4 na mecz miała serwować Chinka.

Czwarte zwycięstwo nad Yvonne Meusburger (WTA 124) odniosła Mathilde Johansson (WTA 98). Tym razem 25-letnia Francuzka, która w I rundzie odprawiła rozstawioną z numerem trzecim Simonę Halep (WTA 61), pokonała starszą o dwa lata Austriaczkę 6:4, 6:0 i po raz pierwszy w karierze w cyklu WTA zagra w ćwierćfinale.