WTA Dubaj: Bezkonkurencyjna Woźniacka, 13. tytuł Dunki

Karolina Woźniacka powrót na pozycję liderki rankingu WTA okrasiła wygraniem turnieju Duty Free Tennis Championships na kortach twardych w Dubaju. W finale Dunka pokonała Swietłanę Kuzniecową (WTA 23) 6:1, 6:3.

20-letnia Dunka w całym turnieju nie straciła seta eliminując Annę Czakwetadze, Ayumi Moritę, Shahar Pe'er i Jelenę Janković. W finałowym meczu z Kuzniecową, którą pokonała po raz czwarty, wykorzystała siedem z 10 break pointów. W II secie po przełamaniu rywalki w ósmym gemie Rosjanka miała szansę z 2:5 zbliżyć się na 4:5, ale Woźniacka zadała decydujący cios zaliczając siódme przełamanie. Finalistka US Open 2009 by wrócić na czoło rankingu potrzebowała osiągnąć półfinał. W poniedziałek zostanie numerem jeden na 19. tydzień w karierze.

Po zwycięstwie nad Kuzniecową bilans finałów Woźniackiej to 13-8. Z kolei Rosjanka, triumfatorka US Open 2004 i Roland Garros 2009, przegrała swój 19. finał (bilans 13-19). W drodze do finału rozegrała ona trzysetowe mecze z Cwetaną Pironkową i Francescą Schiavone, w ćwierćfinale zwyciężyła Agnieszkę Radwańską, a w półfinale Flavię Pennettę. Był to pierwszy finał Kuzniecowej od sierpnia 2010 roku, gdy wygrała turniej w San Diego po trzysetowym zwycięstwie nad Radwańską.