Challenger Sarajewo: Bednarek lepszy od reprezentantów gospodarzy w I rundzie debla

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
/ Na zdjęciu: Tomasz Bednarek

Rozstawieni z numerem drugim Tomasz Bednarek i Philipp Marx pokonali 7:6(3), 6:1 Mirzę Bašicia i Ismara Gorcicia w meczu I rundy gry podwójnej turnieju ATP Challenger Tour w Sarajewie.

W tym artykule dowiesz się o:

29-letni szczecinianin, dwukrotny ćwierćfinalista tegorocznych imprez cyklu ATP World Tour, po raz czwarty w obecnym sezonie startuje w zawodach niższej rangi. Marx, niemiecki rówieśnik Bednarka, to szósty z kolei w 2011 roku deblowy partner Polaka, który walczy o poprawę swojej lokaty w Top 100 światowego rankingu (jest obecnie na 98. miejscu). Natomiast pochodzący z Biedenkopf Niemiec jest wyżej notowany od reprezentanta Polski i zanotował w bieżącym sezonie nawet półfinał turnieju głównego cyklu w amerykańskim San José.

Polsko-niemiecki duet w środowym spotkaniu z reprezentantami Bośni i Hercegowiny przegrywał już 2:5 w premierowym secie. Bednarek i Marx najpierw wyrównali stan meczu na 5:5, a następnie rozstrzygnęli na swoją korzyść tie breaka pierwszej partii. Polak i Niemiec wyraźnie złapali wiatr w żagle, bowiem szybko wyszli na 5:0 w drugiej odsłonie. Występujący w Sarajewie z dziką kartą Bašić i Gorcić zdobyli co prawda jednego gema, ale nie stworzyli sobie ani jednej okazji na przełamanie wyżej notowanych rywali.

Rywalami Bednarka i Marxa w meczu o półfinał turnieju będą w czwartek Brytyjczycy, Jamie Delgado i Jonathan Marray, którzy w środę w dwóch setach ograli reprezentantów gospodarzy, Amera Delicia i Aldina Setkicia.

Na kort w stolicy Bośni i Hercegowiny wyjdą w czwartek również Mateusz Kowalczyk i Martin Emmrich. Polak i Niemiec w ćwierćfinale gry podwójnej zmierzą się z rozstawionym z numerem trzecim duetem Frank Moser (Niemcy) i David Škoch (Czechy).

BH Telecom Indoors 2011, Sarajewo (Bośnia i Hercegowina)

ATP Challenger Tour, kort w hali (Taraflex), pula nagród 30 tys. euro

środa, 9 marca

I runda gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 2) / Philipp Marx (Niemcy, 2) - Mirza Bašić (Bośnia i Hercegowina, WC) / Ismar Gorcić (Bośnia i Hercegowina, WC) 7:6(3), 6:1