WTA Indian Wells: Jedna siostra już w 1/8 finału

Po dłuższej niż to zapowiadał otwierający set walce Agnieszka Radwańska wygrała z Marią Kirilenko (6:0, 2:6, 7:5 w 2h17') i znalazła się w IV rundzie turnieju WTA Tour rangi Premier Mandatory w Indian Wells. O ćwierćfinał zagra we wtorek z Wiktorią Azarenką.

Krakowianka odniosła trzecie kolejne zwycięstwo nad 24-latką z Moskwą oraz czwarte w szóstym spotkaniu z Rosjanką. Polka broni punktów za ubiegłoroczny półfinał. O trzeci z rzędu ćwierćfinał w Indian Wells oraz trzeci w sezonie (Australian Open, Dubaj) nie zagra z siostrą, Ulą (WTA 172), która na tym samym korcie (stadion 3) przegrała z Wiktorią Azarenką (WTA 9).

I SET Radwańska przełamała Kirilenko w pierwszym gemie, a następnie także w trzecim, po tym jak Rosjanka popełniła podwójny błąd. Krakowianka przełamała tenisistkę z Moskwy także na 5:0 po grze na przewagi i seta zakończyła własnym podaniem po 27 minutach gry.

II SET Agnieszka nie miała zamiaru podarować gema rosyjskiej przyjaciółce, z którą występowała wspólnie w deblu, i II seta rozpoczęła od prowadzenia 2:0. Po ośmiu kolejno przegranych gemach Kirilenko łatwo utrzymała podanie. I od tego momentu rozpoczął się odwrót Radwańskiej. Polka przegrała także pięć kolejnych gemów i po 64 minutach był remis 1-1.

III SET Po serii obustronnych przełamań był remis 2:2. W piątym gemie Agnieszka przełamała Kirilenko po grze na przewagi. W szóstym gemie krakowianka obroniła dwa break pointy przy 15-40, ale to było tylko odroczenie w czasie kolejnej utraty podania. Kirilenko w siódmym gemie również odparła dwa break pointy przy 15-40, ale dorzuciła także dwa kolejne punkty i prowadziła 4:3. Po ponownym przełamaniu Polki Rosjanka miała serwis na mecz. Radwańska ponownie objęła prowadzenie 40-15 w gemie serwisowym rywalki i tym razem za drugą szansę odrobiła stratę przełamania. Krakowianka od 3:5 zgarnęła cztery gemy z rzędu i zapewniła sobie awans do IV rundy.