ATP Barcelona: Kubot znów szybko pożegnał się z eliminacjami

U najwyżej notowanego polskiego tenisisty bez zmian. Łukasz Kubot w drugi kolejny weekend prędko odpadł z kwalifikacji turnieju ATP World Tour. W Barcelonie pogromcą lubinianina był Francuz Vincent Millot (5:7, 6:2, 6:2 w 2h02').

Krzysztof Straszak
Krzysztof Straszak

Przed tygodniem Kubot szybko pożegnał się z singlową rywalizacją w Monte Carlo. Tak jak w Księstwie Monaco, w stolicy Katalonii pozostanie mu rywalizacja deblowa, w duecie z Oliverem Marachem (są rozstawieni z numerem czwartym, przed dwoma laty grali w ćwierćfinale).

Kubot (ATP 138) przeciw Millot (ATP 159, ich pierwszy pojedynek) zanotował pięć asów przy czterech podwójnych błędach serwisowych; zapisał 61-procentową skuteczność pierwszego podania, z którego uzyskał 63% punktów; obronił 4/10 break pointów, a sam wykorzystać tylko 3/14.

W poniedziałkowym notowaniu rankingu ATP Kubot będzie uboższy o 10 pkt. Za turniejowy tydzień w Barcelonie punktów nie traci ani nie zyskuje: w ubiegłym roku odpadł w I rundzie jako zakwalifikowany bezpośrednio do głównej drabinki. Na kortach najstarszego klubu w Hiszpanii nie wygrał meczu także w 2009 roku (eliminacje).


Barcelona Open BancSabadell, Barcelona (Hiszpania)
ATP World Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,55 mln euro
sobota, 16 kwietnia

I runda eliminacji:

Vincent Millot (Francja) - Łukasz Kubot (Polska, 14) 5:7, 6:2, 6:2


Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×