Puchar Federacji: Liderki nie zawiodły, Belgia remisuje z Czechami

Po pierwszym dniu półfinału Grupy Światowej Pucharu Federacji Belgia remisuje z Czechami 1:1. Prowadzenie Czechom dała Petra Kvitová (WTA 18), która pokonała Kirsten Flipkens (WTA 106) 6:2, 7:6(4). Stan rywalizacji wyrównała Yanina Wickmayer (WTA 23), która wygrała z Barborą Záhlavovą Strýcovą (WTA 49) 6:4, 6:4.

Triumfatorki Pucharu Federacji z 2001 i finalistki z 2006 roku Belgijki muszą sobie radzić bez kontuzjowanej Kim Clijsters. Dla Czeszek to trzeci z rzędu półfinał: w 2009 roku przegrały z Amerykankami, a w ubiegłym sezonie nie dały rady Włoszkom. Pierwszego dnia rywalizacji nie zawiodły liderki obu ekip: półfinalistka Wimbledonu 2010 i ćwierćfinalistka Australian Open 2011 Kvitová oraz półfinalistka US Open 2009 Wickmayer.

Kvitová zrewanżowała się Flipkens za porażkę poniesioną w styczniu ubiegłego roku w kwalifikacjach do turnieju w Hobart. Belgijka w II secie miała przewagę przełamania, ale Czeszka opanowała nerwy i sięgnęła po zwycięstwo w tie breaku. Wickmayer w spotkaniu z Záhlavovą Strýcovą zaserwowała pięć asów, obroniła trzy z czterech break pointów, a sama trzy razy przełamała podanie Czeszki i wyrównała stan rywalizacji po jednej godzinie i 37 minutach.

Belgia - Czechy 1:1, Spiroudome, kort twardy (Acrylic) w hali, Charleroi