WTA Fez: Urszula Radwańska nie wykorzystała meczbola i odpadła

Mimo meczbola przy 6:2, 6:5, a potem 5-2 w tie breaku drugiego seta, Urszula Radwańska przegrała z Eleni Daniilidou (6:2, 6:7[8], 4:6 w 2h58') w I rundzie turnieju WTA Tour w Fezie. Krakowianka po przejściu eliminacji miała grać pierwotnie z wycofaną Jeleną Dokić, którą zastąpiła lucky loserka z Grecji.

Daniilidou jako szczęśliwa przegrana z kwalifikacji zastąpiła byłą czwartą rakietę świata Jelenę Dokić (WTA 61), która wycofała się z powodu choroby wirusowej. Mieszkająca w Salonikach 28-letnia Greczynka wygrała pierwszy mecz w WTA Tour od października, gdy doszła do ćwierćfinału w Linzu. Dla 20-letniej Radwańskiej był to drugi występ w Fez, w 2009 roku także w I rundzie przegrała z Klárą Zakopalovą.

I SET Choć Daniilidou w gemie otwarcia obroniła trzy break pointy przy 0-40 to nie uchroniła się przed przełamaniem. Po utrzymaniu własnego podania Radwańska prowadziła 2:0. W trzecim gemie Greczynka, przy break poincie zrobiła podwójny błąd. W czwartym gemie zawodniczka z Salonik odrobiła część strat i po utrzymaniu swojego serwisu zbliżyła się na 2:3. Kolejne trzy gemy padły łupem Radwańskiej i cały set po 35 minutach.

II SET Ula przełamała Greczynkę w pierwszym gemie i własnym podaniem podwyższyła prowadzenie na 2:0. W czwartym gemie krakowianka z drobnymi problemami, ale utrzymała podanie po grze na przewagi. Daniilidou z 2:4 wyrównała na 4:4, ale Polka jeszcze raz ją przełamała i przy 5:4 miała serwis na mecz. Radwańska go nie wykorzystała przy break poincie popełniając podwójny błąd. W 11. gemie krakowianka po raz trzeci w secie odebrała podanie rywalce i po raz drugi miała szansę zakończyć mecz własnym serwisem. Daniilidou w 12. gemie obroniła piłkę meczową i wykorzystując trzeciego break pointa doprowadziła do tie breaka, w którym Ula objęła prowadzenie 3-0. Greczynka zdobyła dwa punkty, Polka odskoczyła na 5-2, by następnie stracić cztery punkty przy 5-5 popełniając podwójny błąd. Krakowianka obroniła piłkę setową, a następnie dwie kolejne (przy 5-6 i 7-8), ale na niewiele się to zdało i po blisko dwóch godzinach gry tenisistki musiały przystąpić do decydującej partii.

III SET Daniilidou rozpoczęła od przełamania serwisu Radwańskiej i po utrzymaniu podania prowadziła 2:0. W trzecim gemie Polka od 0-30 zdobyła cztery punkty, ale nie uchroniła się przed kolejnym przełamaniem w piątym gemie. W szóstym gemie krakowianka zniwelowała część strat, ale natychmiast oddała to co zabrała i przy 5:2 niemal przegrana w II secie Daniilidou miała serwis na mecz. W szalonym tasiemcowym gemie Radwańska obroniła trzy piłki meczowe i przełamała Greczynkę za czwartym break pointem. Po utrzymaniu własnego podania Polka zbliżyła się na 4:5, ale drugiego serwisu na mecz tenisistka z Salonik nie zmarnowała i po dwóch godzinach i 59 minutach zameldowała się w II rundzie.

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Fez (Maroko)
WTA Tour International, kort ziemny, pula nagród 220 tys. dol.