Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

WTA Fez: Urszula Radwańska nie wykorzystała meczbola i odpadła

Mimo meczbola przy 6:2, 6:5, a potem 5-2 w tie breaku drugiego seta, Urszula Radwańska przegrała z Eleni Daniilidou (6:2, 6:7[8], 4:6 w 2h58') w I rundzie turnieju WTA Tour w Fezie. Krakowianka po przejściu eliminacji miała grać pierwotnie z wycofaną Jeleną Dokić, którą zastąpiła lucky loserka z Grecji.
Łukasz Iwanek
Łukasz Iwanek

Daniilidou jako szczęśliwa przegrana z kwalifikacji zastąpiła byłą czwartą rakietę świata Jelenę Dokić (WTA 61), która wycofała się z powodu choroby wirusowej. Mieszkająca w Salonikach 28-letnia Greczynka wygrała pierwszy mecz w WTA Tour od października, gdy doszła do ćwierćfinału w Linzu. Dla 20-letniej Radwańskiej był to drugi występ w Fez, w 2009 roku także w I rundzie przegrała z Klárą Zakopalovą.

I SET Choć Daniilidou w gemie otwarcia obroniła trzy break pointy przy 0-40 to nie uchroniła się przed przełamaniem. Po utrzymaniu własnego podania Radwańska prowadziła 2:0. W trzecim gemie Greczynka, przy break poincie zrobiła podwójny błąd. W czwartym gemie zawodniczka z Salonik odrobiła część strat i po utrzymaniu swojego serwisu zbliżyła się na 2:3. Kolejne trzy gemy padły łupem Radwańskiej i cały set po 35 minutach.

II SET Ula przełamała Greczynkę w pierwszym gemie i własnym podaniem podwyższyła prowadzenie na 2:0. W czwartym gemie krakowianka z drobnymi problemami, ale utrzymała podanie po grze na przewagi. Daniilidou z 2:4 wyrównała na 4:4, ale Polka jeszcze raz ją przełamała i przy 5:4 miała serwis na mecz. Radwańska go nie wykorzystała przy break poincie popełniając podwójny błąd. W 11. gemie krakowianka po raz trzeci w secie odebrała podanie rywalce i po raz drugi miała szansę zakończyć mecz własnym serwisem. Daniilidou w 12. gemie obroniła piłkę meczową i wykorzystując trzeciego break pointa doprowadziła do tie breaka, w którym Ula objęła prowadzenie 3-0. Greczynka zdobyła dwa punkty, Polka odskoczyła na 5-2, by następnie stracić cztery punkty przy 5-5 popełniając podwójny błąd. Krakowianka obroniła piłkę setową, a następnie dwie kolejne (przy 5-6 i 7-8), ale na niewiele się to zdało i po blisko dwóch godzinach gry tenisistki musiały przystąpić do decydującej partii.

III SET Daniilidou rozpoczęła od przełamania serwisu Radwańskiej i po utrzymaniu podania prowadziła 2:0. W trzecim gemie Polka od 0-30 zdobyła cztery punkty, ale nie uchroniła się przed kolejnym przełamaniem w piątym gemie. W szóstym gemie krakowianka zniwelowała część strat, ale natychmiast oddała to co zabrała i przy 5:2 niemal przegrana w II secie Daniilidou miała serwis na mecz. W szalonym tasiemcowym gemie Radwańska obroniła trzy piłki meczowe i przełamała Greczynkę za czwartym break pointem. Po utrzymaniu własnego podania Polka zbliżyła się na 4:5, ale drugiego serwisu na mecz tenisistka z Salonik nie zmarnowała i po dwóch godzinach i 59 minutach zameldowała się w II rundzie.

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Fez (Maroko)
WTA Tour International, kort ziemny, pula nagród 220 tys. dol.
wtorek, 19 kwietnia

I runda:

[table]{"headers":["

Eleni Daniilidou<\/b>
(Grecja, LL)","
2:6, 7:6(8), 6:4<\/b>","
Urszula Radwa\u0144ska<\/b>
(Polska, Q)"],"data":[{"class":"podium","data":["
","
statystyki","
"]},{"class":"no-class","data":["
0","
asy","
2"]},{"class":"no-class","data":["
7","
podw\u00f3jne b\u0142\u0119dy serwisowe","
6"]},{"class":"no-class","data":["
59%","
skuteczno\u015b\u0107 1. serwisu","
64%"]},{"class":"no-class","data":["
39\/69","
punkty z 1. serwisu","
43\/74"]},{"class":"no-class","data":["
7\/10","
wykorzystane break pointy","
8\/17"]},{"class":"no-class","data":["
115 (60\/55)","
suma punkt\u00f3w (serwis\/odbi\u00f3r)","
117 (60\/57)"]},{"class":"no-class","data":["
","
czas gry: 2:59 godz.<\/b>","

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×