ATP Barcelona: Ferrero nie dał rady Almagro, który o finał zagra z Ferrerem

Rozstawiony z numerem ósmym Nicolás Almagro (ATP 11) pokonał 6:3, 6:3 swojego rodaka Juana Carlosa Ferrero (ATP 77) w ćwierćfinale turnieju ATP World Tour w Barcelonie. 25-letni Hiszpan o finał zawodów zagra w sobotę z Davidem Ferrerem (ATP 6).

Rafał Smoliński

Pochodzący z Murcii Almagro jest trzecim hiszpańskim tenisistą w gronie półfinalistów imprezy w stolicy Katalonii. W piątek pokonał starszego o sześć lat Ferrero (dzięki czemu wyszedł na 3-2 w bezpośrednich spotkaniach), dla którego był to powrót do głównego cyklu po wyleczeniu kontuzji kolana i nadgarstka. Almagro w poniedziałek znajdzie się po raz pierwszy w karierze w Top 10 zawodników globu. Może awansować nawet na dziewiątą pozycję w rankingu, jeśli pokona w sobotę bardziej utytułowanego Ferrera.

Almagro zanotował 25. zwycięstwo w obecnym sezonie po zaledwie 65 minutach gry. 25-latek już na początku spotkania objął prowadzenie 2:0, ale jego doświadczony rywal błyskawicznie wyrównał na 2:2. Tenisista z Murcii był jednak lepszy w decydującej fazie seta, kiedy to dwukrotnie przełamał serwis Ferrero.

Rozstawiony z numerem ósmym Almagro pomimo 41 proc. skuteczności trafienia pierwszego serwisu wywalczył również dwa breaki w następnej partii. Ferrero, który przy swoim serwisie ugrał zaledwie 30 z 62 rozegranych punktów w całym meczu, odpowiedział tylko jednym przełamaniem. Młodszy z Hiszpanów ponownie wypracował bezpieczną przewagę w końcowej fazie seta i rozstrzygnął cały pojedynek na swoją korzyść.