WTA Barcelona: Vinci służy Katalonia, Errani przerwała serię Brianti

Roberta Vinci (WTA 42) pokonała Virginie Razzano (WTA 102) 6:4, 6:1 i awansowała do półfinału turnieju Ladies Open rozgrywanego na kortach ziemnych w Barcelonie.

Włoszka odniosła nad Francuzką trzecie zwycięstwo bez straty seta i jej bilans w Barcelonie to teraz 12-1. Vinci w 2009 roku zdobyła tutaj tytuł, a w ubiegłym sezonie w finale jedynej porażki doznała z rąk Francesci Schiavone. Kolejną rywalką 28-latki z Palermo będzie Słowenka Hercog (WTA 70) lub Hiszpanka Pous (WTA 85), których mecz został przerwany z powodu opadów deszczu przy stanie 6:5 dla Słowenki. Razzano w ćwierćfinale cyklu WTA zagrała po raz pierwszy od sierpnia 2009 roku (New Haven).

Vinci wykorzystała siedem z 14 break pointów, zdobyła 16 z 22 punktów przy drugim podaniu Razzano, a przy własnym pierwszym podaniu wygrała 21 z 33 piłek.

We włoskim meczu Errani (WTA 41), która 29 kwietnia skończy 24 lata, pokonała Brianti (WTA 67) 6:2, 6:3 kończąc serię siedmiu zwycięstw rodaczki (w ubiegłym tygodniu 31-latka triumfowała w Fezie). Errani gra w Barcelonie po raz piąty i dotychczas jej najlepszym osiągnięciem był ćwierćfinał z 2008 roku. Tenisistka z Bolonii osiągnęła trzeci półfinał w sezonie (Pattaya - finał, Marbella).

Kolejną rywalką Errani będzie Hradecká (WTA 66), która pokonała pogromczynię Alexandry Dulgheru Estrellę Cabezę (WTA 245) 6:4, 6:4 w II secie od 0:4 zdobywając sześć gemów. Dla Czeszki będzie to drugi półfinał w sezonie (w lutym w Memphis).

Wyniki i program turnieju

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)