Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Cykl ITF: Wygrane Gawrona, Bujdy, Zaniewskiej, Brózdy, Domagały, Kołat i Barańskiej, porażki Koniusza i Rajskiego

Wszystkie cztery startujące Polki przeszły przez I rundę satelickiego turnieju ITF na kortach ziemnych w szwedzkim Båstad. We wtorek do 1/8 finału awansowały: rozstawiona z szóstką Olga Brózda (WTA 725), Natalia Kołat (WTA 950) oraz Weronika Domagała (WTA 928).
Krzysztof Straszak
Krzysztof Straszak

Wcześniej w kolejnej fazie znalazła się kwalifikantka Sylwia Zagórska (WTA 1168, od poniedziałku ponownie notowana w rankingu). Oprócz Brózdy nasze tenisistki w walce o ćwierćfinał spotkają się z trzema najwyżej sklasyfikowanymi uczestniczkami imprezy.

CZYTAJ: Domachowska przegrała z Rybárikovą w Pradze

Występ w innej imprezie o puli nagród 10 tys. dol., na kortach twardych w Stambule, udanie zainaugurowała rozstawiona z numerem piątym Sandra Zaniewska (WTA 540): zwyciężyła chińską kwalifikantkę i teraz spotka się z rosyjską.

Na nawierzchni hard w Heraklionie (Grecja) jest pierwsze od sierpnia ubiegłego roku zwycięstwo Agaty Barańskiej (nienotowana w rankingu) w głównej drabince zawodowego turnieju.

Wśród panów zwycięstwa dwóch Polaków. Najwyżej rozstawiony na mączce w Płowdiw (Bułgaria) Marcin Gawron (ATP 360) pokonał w I rundzie Niemca Stevena Moneke (ATP 687, pierwsze spotkanie), a na korcie twardym w Ałmatach, dawnej stolicy Kazachstanu, Igor Bujdo (ATP 822) zrewanżował się za ubiegłotygodniową porażkę Dienisowi Jewsiejewowi (ATP 1207).

W czeskich Teplicach porażka na starcie Błażeja Koniusza (ATP 602); w środę wystąpi Adam Chadaj (ATP 631). Na kortach ziemnych w tureckiej Adanie po przejściu fazy wstępnej I rundy nie był w stanie przebrnąć Maciej Rajski (ATP 1158).

wtorek, 10 maja
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Praga (Czechy), 100 tys. dol., kort ziemny:

I runda gry pojedynczej:
Magdaléna Rybáriková (Słowacja, 4) - Marta Domachowska (Polska, Q) 5:7, 7:5, 6:3

I runda gry podwójnej:
Marta Domachowska (Polska) / Eva Hrdinová (Czechy) - Lindsay Lee-Waters (USA, 4) / Megan Moulton-Levy (USA, 4) *środa

Zagrzeb (Chorwacja), 25 tys. dol., kort ziemny:

ćwierćfinał gry podwójnej:
Elica Kostowa (Bułgaria) / Barbara Sobaszkiewicz (Polska) - Çağla Büyükakçay (Turcja, 2) / Melanie Klaffner (Austria, 2) *środa

I runda gry podwójnej:
Elica Kostowa (Bułgaria) / Barbara Sobaszkiewicz (Polska) - Audrey Bergot (Francja) / Tereza Mrdeza (Chorwacja) 6:2, 6:3

Stambuł (Turcja), 10 tys. dol., kort twardy:

1/8 finału gry pojedynczej:
Sandra Zaniewska (Polska, 5) - Jewgienija Swincowa (Rosja, Q) *środa

I runda gry pojedynczej:
Sandra Zaniewska (Polska, 5) - Min Liu (Chiny, Q) 6:2, 6:3

Båstad (Szwecja), 10 tys. dol., kort ziemny:

1/8 finału gry pojedynczej:
Karolina Nowak (Niemcy, 1) - Weronika Domagała (Polska) *środa/czwartek
Natalia Kołat (Polska) - Yuliana Lizarazo (Kolumbia, 2) *środa/czwartek
Sylwia Zagórska (Polska, Q) - Ulrikke Eikeri (Norwegia, 3) *środa/czwartek
Olga Brózda (Polska, 6) - Lisa Andersson (Szwecja, Q) *środa/czwartek

I runda gry pojedynczej:
Olga Brózda (Polska, 6) - Brenda Njuki (Szwecja, WC) 6:2, 6:2
Natalia Kołat (Polska) - Csilla Argyelán (Węgry) 6:2, 2:6, 6:3
Weronika Domagała (Polska) - Annet Kontaveit (Estonia) 6:3, 6:0

półfinał gry podwójnej:
Olga Brózda (Polska, 1) / Natalia Kołat (Polska, 1) - Argyelan/Njuki lub Melander/Milosavjlević *czwartek

Weronika Domagała (Polska, 2) / Sylwia Zagórska (Polska, 2) - Brażnikowa/Roma lub Lizarazo/Wessel *czwartek

ćwierćfinał gry podwójnej:
Olga Brózda (Polska, 1) / Natalia Kołat (Polska, 1) - Csilla Argyelán (Węgry) / Brenda Njuki (Szwecja) 6:0, 6:1

Weronika Domagała (Polska, 2) / Sylwia Zagórska (Polska, 2) - Cecilia Estlander (Finlandia) / Leia Kaukonen (Finlandia) 6:2, 2:6, 10-6

Heraklion (Grecja), 10 tys. dol., kort twardy:

1/8 finału gry pojedynczej:
Agata Barańska (Polska, Q) - Fitzpatrick/Schiller *czwartek

I runda gry pojedynczej:
Agata Barańska (Polska, Q) - Pamela Amon (Austria, Q) 4:6, 6:3, 6:3

I runda gry podwójnej:
Anna Fitzpatrick (Wielka Brytania, 3) / Samantha Murray (Wielka Brytania, 3) - Agata Barańska (Polska) / Carolina Betancourt (Meksyk) 6:2, 6:3

MĘŻCZYŹNI

Płowdiw (Bułgaria), 10 tys. dol., kort ziemny:

1/8 finału gry pojedynczej:
Marcin Gawron (Polska, 1) - Gemouchidis/Halaczew *czwartek

I runda gry pojedynczej:
Marcin Gawron (Polska, 1) - Steven Moneke (Niemcy) 7:6(6), 6:2

ćwierćfinał gry podwójnej:
Marcin Gawron (Polska, 2) / Michael Linzer (Austria, 2) - Serafim Grozew (Bułgaria) / Dymitar Kuzmanow (Bułgaria) *środa

Teplice (Czechy), 10 tys. dol., kort ziemny:

I runda gry pojedynczej:
Aleksander Bury (Białoruś, 6) - Błażej Koniusz (Polska) 2:6, 7:6(3), 6:3

Adam Chadaj (Polska) - Kamil Čapkovič (Słowacja, 7) *środa

I runda gry podwójnej:
Kamil Čapkovič (Słowacja) / Norbert Gombos (Słowacja) - Mateusz Moj (Polska) / Mateusz Szmigiel (Polska) 2:6, 6:1, 10-8

Błażej Koniusz (Polska) / Dawid Piątkowski (Polska) - Lubomir Majšajdr (Czechy, 4) / Jiří Školoudík (Czechy, 4) *środa

Adana (Turcja), 10 tys. dol., kort ziemny:

I runda gry pojedynczej:
Andrei Ciumac (Mołdawia) - Maciej Rajski (Polska, Q) 6:3, 6:1

Ałmaty (Kazachstan), 10 tys. dol., kort twardy:

1/8 finału gry pojedynczej:
Igor Bujdo (Polska) - Federico Gaio (Włochy, 6) *środa

I runda gry pojedynczej:
Igor Bujdo (Polska) - Dienis Jewsiejew (Kazachstan, WC) 6:3, 6:4

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×