Roland Garros: Janowicz nie wziął przykładu z Kubota

Jerzy Janowicz (ATP 163) przegrał z Denisem Gremelmayrem (ATP 102) 5:7, 6:3, 4:6 w I rundzie kwalifikacji do Rolanda Garrosa.

20-letni Polak marzenia o wielkoszlemowym debiucie musi odłożyć co najmniej do Wimbledonu. Dla łodzianina były to czwarte kwalifikacje do Wielkiego Szlema. Najbliżej był zakwalifikowania się do US Open 2009, w decydującej rundzie eliminacji przegrał z Hindusem Somdevem Devvarmanem.

W I secie obaj tenisiści pewnie wygrywali swoje gemy serwisowe aż do 12 gema. Wtedy to chwila słabości kosztowała Janowicza seta. Łodzianin przełamał 29-letniego Gremelmayra w trzecim gemie II seta, a w piątym gemie nie wykorzystał break pointa. Polak nie wypuścił jednak tego seta z rąk i zakończył go przełamując Niemca po raz drugi w dziewiątym gemie. Na otwarcie decydującej partii Janowicz oddał podanie i Gremelmayr utrzymując swój serwis prowadził 2:0. Polak do końca seta nie odrobił straty i po jednej godzinie i 49 minutach pożegnał się z marzeniami o grze w paryskiej lewie Wielkiego Szlema.