Roland Garros: Świetny debiut Linette

Magda Linette (WTA 177) pokonała Claire de Gubernatis (WTA 226) 6:4, 6:3 i awansowała do II rundy eliminacji do Rolanda Garrosa. Kolejną rywalką Polki będzie pogromczyni Uli Radwańskiej (WTA 135) Mandy Minella (WTA 148).

W tym artykule dowiesz się o:

19-letnia Linette to trzecia Polka, która w tym sezonie pokonała de Gubernatis. Francuzka, która w kwietniu wygrała turniej ITF w Osprey na Florydzie, przegrała w styczniu z Martą Domachowską (Andrezieux, Francja) i Katarzyną Piter (Sutton, Wielka Brytania). W II rundzie Linette, dla której jest to debiut w wielkoszlemowych kwalifikacjach, zagra z Mandy Minellą. Reprezentantka Luksemburga pokonując Ulę Radwańską nie dopuściła do polskiego pojedynku w II rundzie.

Już w pierwszym gemie Linette, która wróciła na korty po przerwie na maturę, przełamała 24-letnią de Gubernatis, a w trzecim gemie dołożyła drugie przełamanie i prowadziła 3:0. W czwartym gemie Polka odparła trzy break pointy przy 0-40 i po raz drugi utrzymała podanie. Linette mogła prowadzić 5:0, ale de Gubernatis otworzyła swoje konto po obronie trzech break pointów. Francuzka odrobiła stratę w ósmym gemie i po wygraniu serwisu zbliżyła się na 4:5. W 10. gemie Linette wykorzystała drugi serwis na seta, ale wcześniej zniwelowała dwa break pointy.

Już na otwarcie II seta Polka przełamała de Gubernatis i konsekwentnie utrzymywała swoje podanie. Mecz zakończyła w dziewiątym gemie jeszcze raz obierając serwis Francuzce. W trwającym 82 minuty (każdy z setów po 41) spotkaniu Linette obroniła sześć z siedmiu break pointów, a sama wykorzystała cztery z 10 szans na przełamanie podania rywalki.