WTA Strasburg: Petković jedzie do Paryża opromieniona drugim triumfem

Andrea Petković (WTA 15) wygrał turniej Internationaux de Strasbourg na kortach ziemnych w Strasburgu. W finale Niemka pokonała Marion Bartoli (WTA 11) 6:4, 1:0 i krecz Francuzki.

Po raz pierwszy od dziewięciu lat w finale imprezy w Strasburgu spotkały się dwie najwyżej rozstawione zawodniczki. Bartoli drogę do finału miała bardzo łatwą, w trzech meczach straciła tylko 11 gemów (do tego otrzymała walkowera od Eleny Baltachy). Petković wygrała trzy mecze bez straty seta, ale w półfinale potrzebowała blisko trzech godzin, by zwyciężyć Danielę Hantuchovą.

Początek należał do wyglądającej na świeższą Bartoli, która objęła prowadzenie 2:0. Później inicjatywę przejęła Petković, która wygrała siedem z dziewięciu kolejnych gemów. Gdy Francuzka przegrała gema otwarcia II seta poddała mecz z powodu kontuzji lewego uda.

Petković zdobyła drugi tytuł (Bad Gastein - 2009) i bilans jej finałów to teraz 2-2. Niemka w najnowszym notowaniu rankingu WTA awansuje na najwyższe w karierze 12. miejsce. Dla Bartoli był to 13. finał (bilans 5-8), Francuzka pozostanie na 11. pozycji.