Roland Garros: Radwańska szybko w 1/32 finału

Agnieszka Radwańska po komfortowym zwycięstwie (6:1, 6:2) nad notowaną sto miejsc niżej Austriaczką Mayr-Achleitner awansowała do II rundy międzynarodowych mistrzostw Francji w Paryżu.

Krakowianka po raz drugi oddała Austriaczce trzy gemy (spotkały się w I rundzie US Open 2009). Kolejną rywalką Polki, której najlepszy wynik w Paryżu to 1/8 finału z 2008 i 2009 roku, będzie Sania Mirza (WTA 72). Hinduska zwyciężyła Niemkę Kristinę Barrois (WTA 73) 6:3, 6:3.

I SET Radwańska już w drugim gemie przełamała Mayr popisując się dwoma forhendami i bekhendem. Polka dwukrotnie utrzymała własne podanie i prowadziła 3:0. Mayr w czwartym gemie otworzyła swoje konto ostatni punkt zdobywając krosem bekhendowym. Radwańska w szóstym gemie jeszcze raz znalazła sposób na podanie Austriaczki, a w siódmym gemie od 0-30 zdobyła cztery punkty seta kończąc wolejem.

II SET Mayr w pierwszym gemie uratowała się ze stanu 0-30. Radwańska doprowadziła do równowagi drop-szotem, ale kolejne dwa punkty padły łupem Austriaczki. W drugim gemie Polka od 40-0 straciła dwa punkty, by następnie wyrównać na 1:1 jeszcze jednym znakomitym drop-szotem. W trzecim gemie krakowianka przełamała rywalkę, a w czwartym utrzymała podanie po grze na przewagi broniąc break pointa. Agnieszka w gemie tym popisała się dwoma akcjami serwis i wolej. Ponowne przełamanie Mayr (kros bekhendowy, dwa forhendy i bekhend wzdłuż linii) dało Polce prowadzenie 4:1. W szóstym gemie Radwańska utrzymała podanie na sucho, a mecz zakończyła w ósmym gemie od 30-30, gdy popełniła podwójny błąd zdobywając dwa punkty.