Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

ITF Katowice: Co najmniej 11 Polaków na czele z Janowiczem

Dwóch Polaków zostało rozstawionych w Sandvik Katowice Open, turnieju ITF o puli nagród 15 tys. dol. na kortach klubu PRO-TEN w Katowicach-Janowie. Numer jeden otrzymał Jerzy Janowicz, szóstką jest oznaczony Marcin Gawron.
Krzysztof Straszak
Krzysztof Straszak
4dda8cd3988b0476076582.jpg
Jerzy Janowicz, 20 lat (foto BARAN)


Janowicz (ATP 162) jest zdecydowanie najwyżej sklasyfikowanym tenisistą w drabince. Zagra z dziką kartą, bowiem nie było go na liście startowej i zgłosił się do udziału w zawodach dopiero po pożegnaniu z eliminacjami Roland Garros w ubiegłym tygodniu.

Numer dwa turnieju to otwierający właściwą listę startową Belg David Goffin (ATP 214). Z trójką zagra świetnie znany katowickiej publiczności Słowak Pavol Červenák (ATP 254), triumfator z 2009 i finalista z 2008 roku. Zagra także Australijczyk James Duckworth (ATP 631), mistrz z Krakowa.

Znamy nazwiska ośmiu Polaków, którzy wystąpią w głównej drabince, a ich liczba może powiększyć się dzięki kwalifikantom. Po Gawronie (ATP 348) udział na bazie rankingu mają zapewniony Grzegorz Panfil (ATP 512), Błażej Koniusz (ATP 603), Adam Chadaj (ATP 634), Piotr Gadomski (ATP 725) i Robert Godlewski (ATP 792). Ponadto, dziką kartę otrzymał Mateusz Kowalczyk (ATP 1629).

W niedzielę rozegrano I, a w poniedziałek II rundę trzystopniowych eliminacji. Wystartowało 30 Polaków, z czego dziewięciu miało wolny los, a dziesięciu wygrało mecze na pierwszym szczeblu (było siedem meczów polsko-polskich). Na 19 Polaków w II rundzie (pięć pojedynków między biało-czerwonymi) do finału kwalifikacji przeszło dziesięciu: Sebastian Chyliński (ATP 1164), Maciej Smoła (ATP 1178), Mikołaj Szmyrgała (ATP 1629), Andrzej Kapaś (ATP 1752), Wojciech Lutkowski, Kacper Mularczyk, Dawid Piątkowski, Jan Serdakowski, Marek Pokrywka i Mateusz Moj, który pokonał Rafała Gozdura (ATP 1001), najwyżej sklasyfikowanego z naszych w fazie wstępnej. We wtorek o główną drabinkę zagrają: przeciw sobie Pokrywka i Serdakowski, Smoła i Lutkowski, Chyliński i Kapaś, a z zagranicznymi rywalami Mularczyk, Piątkowski, Szmyrgała i Moj.

Sandvik Katowice Open, korty PRO-TEN, Katowice-Janów
ITF Men's Circuit, kort ziemny, pula nagród 15 tys. dol.

I runda gry pojedynczej:

w środę

Jerzy Janowicz (Polska, 1/WC) - Nikołaj Fidirko (Białoruś)
David Goffin (Belgia, 2) - Robert Godlewski (Polska)
Pavol Červenák (Słowacja, 3) - q
Adrián Menéndez (Hiszpania, 4) - Jakub Hadrava (Czechy, WC)
Yannick Mertens (Belgia, 5) - Mateusz Kowalczyk (Polska, WC)
Marcin Gawron (Polska, 6) - q
Sjerhej Betow (Białoruś, 7) - q
Piotr Gadomski (Polska) - Ervin Elesković (Szwecja, 8)
Florian Fallert (Niemcy, WC) - Michal Konečný (Czechy)
Matthew Barton (Australia) - Adam Chadaj (Polska)
Axel Michon (Francja) - Grzegorz Panfil (Polska)
Maxime Authom (Belgia) - q
Błażej Koniusz (Polska) - q
Andis Juška (Łotwa) - q
Matt Reid (Australia) - q
James Duckworth (Australia) - q

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×