Roland Garros: wydarzenia soboty

Na placu boju w Roland Garros pozostaje na drugi tydzień rywalizacji jedna przedstawicielka Polski - ta, w którą polski tenis pokłada największą nadzieję. Drugi w karierze awans do IV rundy turnieju wielkoszlemowego nie powiódł się Kubotowi.

W tym artykule dowiesz się o:

Agnieszka Radwańska odprawiając w dwóch setach Wickmayer wpisała się w schemat sobotnich spotkań kobiecych. Obok krakowianki pewne zwycięstwa odniosły także: Maria Szarapowa, która będzie w poniedziałek rywalką Radwańskiej o ćwierćfinał, Wiktoria Azarenka, Na Li i Petra Kvitová. Trzeciego seta potrzebowała jedynie Andrea Petković.

Po problemach w dwóch pierwszych rundach pewne zwycięstwo odniósł w końcu Rafael Nadal, który odprawił chorwackiego kwalifikanta. Kwadrans potem w 1/8 finału znalazł się Andy Murray. Późnym popołudniem awansował także Robin Söderling. W dokończonym w sobotę hicie między Novakiem Đokoviciem a Juanem Martínem del Potro wszystko potoczyło się pod dyktando Serba, który poprawił tegoroczny bilans na 40-0.

Dla nas meczem dnia w III rundzie był pojedynek kwalifikantów: Kubot wykazał niestety mniej spokoju od Falli, który jest pierwszym tenisistą z Kolumbii w tak późnej fazie Roland Garros. Polacy mają już tylko Radwańską, bowiem z gry mieszanej odpadł Marcin Matkowski.

W sobotę zakończenie kariery ogłosiła Patty Schnyder.