ITF Koszalin: Pewne zwycięstwo Gawrona

Marcin Gawron zwyciężył w dwóch krótkich setach w trzecim turnieju zaliczanym do cyklu CARBO-KOKS Polish Masters. W finale pokonał Boya Westerhofa 6:4, 6:2.

Finałowe zwycięstwo Marcina Gawrona było jego dziesiątym kolejnym triumfem. W tych spotkaniach oddał przeciwnikom tylko jednego seta (z Pavolem Cervenakiem w Katowicach), a w Koszalinie w 10 setach stracił 28 gemów.

W niedzielę na kortach Bałtyku nowosądeczanin nie dał najmniejszych szans starszemu rywalowi. 25-letni Holender stracił w meczu podanie czterokrotnie, a odebrał je Polakowi tylko raz. Gawron dzięki zwycięstwu w Energa Koszalin Open zarobi 18 punktów do rankingu ATP.

Energa Koszalin Open, korty Bałtyk, Koszalin

ITF Men's Circuit, kort ziemny, pula nagród 10 tys. dol.

sobota, 4 czerwca

finał gry pojedynczej

Marcin Gawron (Polska, 3) - Boy Westerhof (Holandia, 8) 6:4, 6:2

Cantanhede (Portugalia), 10 tys. dol., kort dywanowy

finał gry podwójnej:

Danielle Mills (USA) / Kayla Rizzolo (USA) - Natalia Siedliska (Polska) / Sylwia Zagórska (Polska) 7:5, 6:1