WTA Birmingham: Krótka przygoda Uli Radwańskiej

Urszula Radwańska (WTA 137) przegrała z Alison Riske (WTA 105) 6:4, 2:6, 3:6 w I rundzie turnieju AEGON Classic na kortach trawiastych w Birmingham.

Było to drugie spotkanie dwóch zawodniczek urodzonych w 1990 roku. Przed rokiem spotkały się w finale turnieju ITF w Saint Raphael (korty ziemne) i górą również była Amerykanka (6:4, 6:2).

CZYTAJ: Waleczna Piter w ćwierćfinale debla w Kopenhadze

Dla Radwańskiej był to piąty w tym sezonie występ w cyklu WTA i po raz trzeci odpadła w I rundzie. Riske, która gra głównie w ITF-ach (od kwietnia dwa półfinały, w tym w ubiegłym tygodniu w Nottingham i finał), wygrała pierwszy w sezonie mecz w WTA Tour. Amerykanka przed rokiem jako kwalifikantka doszła w Birmingham do półfinału eliminując m.in. Yaninę Wickmayer i urywając seta Marii Szarapowej.

W gemie otwarcia Radwańska od 0-40 zdobyła pięć punktów, a w drugim przełamała Riske i prowadziła 2:0. W trzecim gemie krakowianka oddała tylko jeden punkt, po czym jednak wpadła w dołek. Amerykanka odrobiła stratę przełamania w piątym gemie i własnym podaniem wyrównała na 3:3. W kolejnych gemach górą były zawodniczki serwujące aż do 10. gema, gdy Radwańska przełamała Riske i zakończyła seta.

II seta Riske rozpoczęła od przełamania Radwańskiej w pierwszym i trzecim gemie. Polka odrobiła stratę jednego przełamania i zbliżyła się na 2:4, by w siódmym gemie ponownie oddać podanie. W ósmym gemie krakowianka nie wykorzystała trzech break pointów i II set powędrował na konto Riske.

W III secie Riske dwukrotnie odrabiała stratę przełamania (Polka prowadziła 2:0 i 3:1), a od 1:3 zdobyła pięć gemów i zameldowała się w II rundzie.

W trwającym dwie godziny i sześć minut spotkaniu Radwańska zdobyła tylko 45 z 96 punktów (47 proc.) przy własnym podaniu. Riske zaserwowała cztery asy oraz wykorzystała osiem z 19 break pointów sama oddając swój serwis pięć razy.

AEGON Classic, Birmingham (Wielka Brytania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 220 tys. dol.

czas gry: 2:06 godz.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)