ATP 's-Hertogenbosch: Porażka najwyżej rozstawionego Almagro

<i>- To był dobry dzień z dwóch powodów: zwyciężyłem i nie padał deszcz!</i> - powiedział Michael Berrer po zwycięstwie 3:6, 7:6(5), 6:4 nad rozstawionym z nr 1 Nicolásem Almagro w I rundzie turnieju w 's-Hertogenbosch (pula nagród 398,25 tys. euro).

W tym artykule dowiesz się o:

Nico Almagro, 25 lat, trzecia rakieta Hiszpanii (foto EPA)

Choć Almagro nigdy nie odnosił na kortach trawiastych spektakularnych sukcesów, jego porażka już w I rundzie jest niespodzianką. Mecz Hiszpana i Niemca miał bardzo szybkie tempo, bo pomimo trzech setów (łącznie 32 gemy) zakończył się po 98 minutach. Almagro zanotował 15 asów i popełnił 4 podwójne błędy serwisowe. Hiszpan wygrał punkt więcej, ale dzięki jedynemu przełamaniu w ostatnim secie, mecz na swoją korzyść rozstrzygnął Niemiec.

Do II rundy awansował również Marcos Baghdatis, który w Holandii jest rozstawiony z numerem 2., a od organizatorów otrzymał dziką kartę. W swoim premierowym występie pokonał Arnaud Clémenta 7:6(4), 6:3. - To był mój pierwszy mecz na trawie w tym roku, jestem szczęśliwy, że wygrałem - powiedział Cypryjczyk, który w poprzednim sezonie odpadł w holenderskim turnieju już w II rundzie. Kolejnym jego rywalem będzie Robin Haase lub Mischa Zverev.

Bez straty seta awansowali również: Filippo Volandri, Denis Gremelmayr oraz Dmitrij Tursunow. Nieco więcej czasu na korcie musiał spędzić Tejmuraz Gabaszwili.