WTA 's-Hertogenbosch: Szokująca porażka Clijsters z Oprandi

Wiceliderka rankingu Kim Clijsters przegrała z kwalifikantką Rominą Oprandi (WTA 82) 6:7(5), 3:6 w II rundzie turnieju turnieju UNICEF Open rozgrywanego na kortach trawiastych w holenderskim 's-Hertogenbosch.

Belgijka podczas Rolanda Garrosa wróciła po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzjami ramienia i nadgarstka. Odpadła wówczas w II rundzie przegrywając z Arantxą Rus nie wykorzystując prowadzenia 6:3 i 5:2 oraz dwóch piłek meczowych w II secie.

Czterokrotna triumfatorka Wielkiego Szlema Clijsters wykorzystała tylko jednego z czterech break pointów, a sama została przełamana dwukrotnie. Belgijka nie potrafiła znaleźć sposobu na mającą znakomicie opanowaną sztukę grania drop-szotów Oprandi. Włoszka zaserwowała cztery asy oraz zdobyła 45 z 59 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Mieszkająca w szwajcarskim Bernie 25-letnia po raz pierwszy w tym sezonie zagra w ćwierćfinale, a jej kolejną rywalką będzie weteranka Kimiko Date-Krumm, która pokonała Lourdes Domínguez 7:6(3), 6:0.

Wyniki i program turnieju

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)