ITF Toruń: Foretz-Gacon i Gallovits-Hall o 15:15 zagrają w finale

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W niedzielne przedpołudnie w Toruniu udało się rozegrać przełożone z soboty półfinały ITF Bella Cup. Z uwagi na wielogodzinne opady deszczu mecze odbyły się na krytych kortach w hali Mentoru. Do finału awansowały Stéphanie Foretz-Gacon i Edina Gallovits-Hall. Decydujący mecz odbędzie się już na korcie centralnym na ul. Przy Skarpie 4.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecze półfinałowe miały odbyć się już w sobotę, jednak przez niemal cały dzień w Toruniu padał wówczas deszcz i organizatorzy zdecydowali się przesunąć spotkania na niedzielę w nadziei, że wówczas warunki nie będą już przeszkodą. Z uwagi na wcześniejsze opady tenisistkom i tak nie udało się jednak zagrać na kompleksie kortów na ulicy Przy Skarpie 4 i półfinały rozegrano na krytych kortach w innej części miasta.

Swój mecz z Mădăliną Gojneą (WTA 160) szybko na swoją korzyść rozstrzygnęła Stéphanie Foretz-Gacon (WTA 139), która wygrała 6:2, 6:2. Znacznie dłużej trwał za to pojedynek Ediny Gallovits-Hall (WTA 125) i Eleny Bogdan (WTA 187), które rozegrały trzy sety, w dodatku dwa zakończone tie-breakami. Ostatecznie górą była Gallovits-Hall.

Teraz w Toruniu trwa przerwa, po której rozpocznie się finał. Decydujące spotkanie zaplanowane jest na godzinę 15:15. Mecz odbędzie się w normalnej lokalizacji, czyli na korcie centralnym na ul. Przy Skarpie 4.

półfinał gry pojedynczej:

Edina Gallovits-Hall (Rumunia, 3) - Elena Bogdan (Rumunia) 6:7 (4), 7:6 (2), 6:2

Stéphanie Foretz-Gacon (Francja, 4) - Mădălina Gojnea (Rumunia, 8) 6:2, 6:2

finał gry pojedynczej:

o 15:15

Edina Gallovits-Hall (Rumunia, 3) - Stéphanie Foretz-Gacon (Francja, 4)

Źródło artykułu: