WTA Båstad: Pennetta wyeliminowana przez Záhlavovą Strýcovą, Arvidsson obroniła sześć meczboli

Rozstawiona z numerem drugim Flavia Pennetta (WTA 21) przegrała z Barborą Záhlavovą Strýcovą (WTA 60) 4:6, 7:5, 3:6 w ćwierćfinale turnieju Collector Swedish Open rozgrywanego na kortach ziemnych w szwedzkim Bastad.

25-letnia Czeszka osiągnęła czwarty w karierze półfinał i zagra o drugi finał (Praga - 2010). W pełnym przełamań meczu Záhlavová Strýcová wykorzystała osiem z 12 break pointów (sama oddała własne podanie siedem razy), a w sumie zdobyła o pięć punktów więcej (107-102). To jej drugie zwycięstwo w trzecim spotkaniu z Pennettą (w 2009 roku w Monterrey 7:6, 2:6, 6:4), półfinalistką imprezy z 2009 i 2010 roku.

Johanna Larsson (WTA 65) pokonała rozstawioną z numerem czwartym Lourdes Domínguez (WTA 45) 6:4, 3:6, 7:5, choć w decydującym secie przegrywała 2:4. Reprezentantka gospodarzy obroniła dziewięć z 14 break pointów, a sama wykorzystała sześć z 10 szans na przełamanie podania rywalki. Larsson, która 17 sierpnia skończy 23 lata, zrewanżowała się Hiszpance za porażkę poniesioną w I rundzie tegorocznego Australian Open (2:6, 1:6) i osiągnęła trzeci półfinał w sezonie (Acapulco, Estoril).

O drugi finał w karierze (Portoroż 2010) Larsson zagra z rodaczką Arvidsson (WTA 73), która pokonała triumfatorkę imprezy z 2009 roku Martínez (WTA 62) 4:6, 7:6(6), 7:6(3). Hiszpanka zmarnowała sześć piłek meczowych w II secie, za to w ósmym gemie III seta od 0-40 zgarnęła pięć piłek. W dziewiątym gemie po obronie dwóch break pointów uratowała się reprezentantka gospodarzy. W 11. gemie Arvidsson wyszła obronną ręką z 15-30, a w tie breaku zepsuty przez rywalkę drop-szot dał jej prowadzenie 5-1 (w tie breaku II seta od 5-1 Szwedka przegrała pięć piłek). Reprezentantka gospodarzy miała pięć piłek meczowych, gdy Martínez wyrzuciła krosa bekhendowego. Dwie Hiszpanka obroniła, ale wobec kombinacji dwóch forhendów Arvidsson była już bezradna.

Rozstawiona z numerem ósmym Polona Hercog (WTA 53) wygrała z Wiesną Dołonc (WTA 103) 6:2, 6:4 broniąc czterech break pointów. 20-latka z Mariboru osiągnęła drugi półfinał w sezonie (Monterrey) i o drugi finał w karierze (Acapulco 2010) zagra z Záhlavovą Strýcovą, z którą wygrała oba dotychczasowe spotkania (Miami 2010, Monterrey 2011).