MP Gliwice: Wśród mężczyzn główni faworyci nie zawodzą

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Dwaj główni faworyci 82. Mistrzostw Polski w tenisie - Błażej Koniusz (nr. 1) i Marcin Gawron (nr. 2) - nie zawodzą. Obaj pewnie wygrali swoje pojedynki i wszystko wskazuje na to, że właśnie między sobą rozstrzygną losy mistrzostwa.

Koniusz swojemu rywalowi - Dawidowi Celtowi - w dwóch setach oddał zaledwie cztery gemy, a w każdym z setów osiągał już prowadzenie 5:0. Natomiast Gawron przegrał pierwszego seta, ale dwa następne wygrał już "na sucho".

Za niespodziankę można uznać za to rozstrzygnięcie meczu pomiędzy Andrzejem Machem i Robertem Godlewskim. Różnica w rankingu ATP między nimi to ok. 700 miejsc na korzyść Godlewskiego. Mimo to, rozegrali bardzo wyrównane spotkanie, w którym lepszy okazał się Mach, wygrywając oba sety w stosunku 6:4.

Grono półfinalistów uzupełnił Andrzej Grusiecki, który łatwo poradził sobie z Jackiem Prockim.

Wyniki ćwierćfinałów singla mężczyzn:

Błażdej Koniusz (ChTT Chorzów, 1) - Dawid Celt (Mera Warszawa, 12) 6:2, 6:2

Andrzej Mach (KTT Wrocław, 5) - Robert Godlewski (AZS Poznań, 3) 6:4, 6:4

Andrzej Grusiecki (SKT Sopot) - Jacek Procki (Radość 90 Warszawa, 10) 6:0, 6:1

Marcin Gawron (STT Fakro Nowy Sącz, 2) - Kacper Owsian (AZS Poznań, 11) 3:6, 6:0, 6:0