KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Cykl ITF: Ćwierćfinał Kołat w Serbii, porażki Piter, Korzeniak i Kawy

Komplet trzech polskich tenisistek w II rundzie turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dol. na korcie ziemnym w Bad Saulgau - rozstawiona z numerem siódmym Katarzyna Piter (WTA 282) oraz kwalifikantki Anna Korzeniak (WTA 507) i Katarzyna Kawa (WTA 603) - został w czwartek wyeliminowany z gry.
Krzysztof Straszak
Krzysztof Straszak

W miasteczku w niemieckim landzie Badenia-Wirtembergia wystąpiła także Justyna Jegiołka, która odpadła już w I rundzie.

Jedynymi, oprócz Agnieszki Radwańskiej w Stanford, polskimi tenisistkami w ćwierćfinale zawodowego turnieju są w tym tygodniu Agata Barańska (WTA 1227, przegrała walkę o półfinał w Al-Dżadida, w Maroku) oraz Natalia Kołat (WTA 904). Ta ostatnia, halowa mistrzyni kraju, gra w Palić (Serbia), gdzie na II rundzie zatrzymała się Klaudia Gawlik (WTA 1156).

czwartek, 28 lipca
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Bad Saulgau (Niemcy), 25 tys. dol., kort ziemny

1/8 finału gry pojedynczej:
Zuzana Luknárová (Słowacja) - Katarzyna Piter (Polska, 7) 6:1, 6:4
Lenka Juriková (Słowacja, 4) - Katarzyna Kawa (Polska, Q) 6:1, 6:4
Oksana Lubcowa (Ukraina) - Anna Korzeniak (Polska, Q) 4:6, 6:3, 6:1

ćwierćfinał gry podwójnej:
Katarzyna Piter (Polska) / Lenka Juriková (Słowacja) - Vivian Heisen (Niemcy, WC) / Jasmin Kling (Niemcy, WC) *piątek

I runda gry podwójnej:
Sandra Klemenschits (Austria, 1) / Tatjana Malek (Niemcy, 1) - Paula Kania (Polska, Alt) / Dorotea Kraljević (Chorwacja, Alt) 6:2, 7:5

Katarzyna Piter (Polska) / Lenka Juriková (Słowacja) - Evelyn Mayr (Włochy, 4) / Julia Mayr (Włochy, 4) 6:3, 6:4

Palić (Serbia), 10 tys. dol., kort ziemny

ćwierćfinał gry pojedynczej:
Natalia Kołat (Polska) - Nataša Zorić (Serbia, 4) *piątek

1/8 finału gry pojedynczej:
Natalia Kołat (Polska) - Raluca Elena Platon (Rumunia, 5) 7:5, 2:6, 4:1 i krecz
Dana Machálková (Czechy, Q) - Klaudia Gawlik (Polska) 6:3, 6:7(4), 6:2

półfinał gry podwójnej:
Olga Brózda (Polska, 2) / Natalia Kołat (Polska, 2) - Marina Kaczar (Serbia) / Dunja Sunkić (Serbia) *piątek

ćwierćfinał gry podwójnej:
Olga Brózda (Polska, 2) / Natalia Kołat (Polska, 2) - Sabrina Bamburac (Wielka Brytania) / Jelena Lazarević (Serbia) 6:1, 6:1

Al-Dżadida (Maroko), 10 tys. dol., kort ziemny

ćwierćfinał gry pojedynczej:
Nour Abbes (Tunezja) - Agata Barańska (Polska) 6:1, 6:3

półfinał gry podwójnej:
Ivonne Cavalle (Hiszpania) / Anna Montserrat (Hiszpania) - Nour Abbes (Tunezja) / Agata Barańska (Polska) 6:1, 6:3

St. Joseph, Missouri (USA), 10 tys. dol., kort twardy

półfinał gry podwójnej:
Paulina Bigos (USA, 3) / Erin Clark (USA, 3) - Miyabi Inoue (Japonia) / Mai Minokoshi (Japonia) *piątek

ćwierćfinał gry podwójnej:
Paulina Bigos (USA, 3) / Erin Clark (USA, 3) - Jessica Lawrence (USA) / Yolande Leacock (Trynidad i Tobago) 7:6(6), 6:0

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×