WTA Carlsbad: Zwonariowa i Petković śladem Radwańskiej

Wszystkie trzy najwyżej rozstawione tenisistki nie straciły we wtorek seta w swoich inauguracyjnych meczach turnieju w Carlsbad (Kalifornia, USA). Nr 1 drabinki, Wiera Zwonariowa, druga rakieta świata, pokonała 6:4, 7:5 Jill Craybas.

Krzysztof Straszak

Amerykańska weteranka prowadziła wyrównaną walkę do 4:4, kiedy popełniła dwa podwójne błędy serwisowe. To samo zrobiła Zwonariowa... serwując na wygranie pierwszego seta. W drugim Rosjanka przełamała Craybas przy 5:5. Jej kolejną rywalką będzie albo Polona Hercog, albo Wiera Duszewina.

CZYTAJ: Radwańskiej pierwszy krok

Do 1/8 finału awansowała też Andrea Petković. Oznaczona numerem drugim Niemka wygrała 6:3, 6:4 z Alexą Glatch i czeka na następną przeciwniczkę: będzie nią Virginie Razzano lub Marina Eraković.

Dokończono rywalizację w I rundzie. Jak burza przeszła przez nią Sabina Lisicka, półfinalistka Wimbledonu i pogromczyni Agnieszki Radwańskiej w Stanford: Niemka oddała tylko dwa gemy Grecie Arn i w jednym z ciekawszych pojedynków 1/16 finału zmierzy się w środę z Kimiko Date-Krumm, triumfatorką turnieju z 1996 roku, zwyciężczynią meczu z wracającą do gry po ślubie Giselą Dulko (7:5, 6:0)

Wyniki i program turnieju

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)