ATP Montreal: Đoković mknie w stronę finału

Novak Đoković pokonał w III rundzie Marina Čilicia 7:5, 6:2 podczas turnieju rozgrywanego na kortach twardych w Montrealu. To pierwszy występ Serba od kiedy objął prowadzenie w rankingu ATP World Tour.

Dominika Pawlik

Đoković nie miał większych problemów z Chorwatem, jakie pojawiły się podczas spotkania II rundy z Nikołajem Dawidienką. Serb był wtedy bliski straty seta. W meczu przeciwko Čiliciowi zaserwował tylko jednego asa, ale pierwszym podaniem trafiał bardzo często, miał 73 procent skuteczności. W pierwszej partii Chorwat nie miał ani jednej szansy na odebranie podania rywalowi, w drugim secie miał trzy takie szanse, ale żadnej nie wykorzystał. Lider światowego rankingu w ćwierćfinale zagra z Viktorem Troickim lub Gaëlem Monfilsem.

Aż 22 asy padły w meczu Tomáša Berdycha z Ivo Karloviciem. W ciągu 102 minut padło tylko jedno przełamanie, dokonał tego Czech i zwyciężył 6:3, 7:6(2). Berdych o półfinał zagra z Ivanem Dodigiem lub Janko Tipsareviciem.

Ze stratą seta do ćwierćfinału awansował Stanislas Wawrinka. Pokonał 6:4, 4:6, 6:4 Kevina Andersona. Zamieszkujący w Johannesburgu 25-letni tenisista w II rundzie pokonał Murraya. W spotkaniu ze szwajcarską rakietą numer 2 nie był tak skuteczny. Zaledwie raz odebrał podanie rywalowi, ale dzięki temu udało mu się wygrać seta. W kolejnej rundzie Wawrinka zagra z Ernestsem Gulbisem lub Mardy Fishem.